Ďalekohľad Fomei 8x42 FOREMAN PRO XLD

Kategória: Ďalekohľady
Kód produktu: FOY2736
Záručná doba: 5 rokov
Dostupnosť: Skladom, odosielame ihneď
319.40 € s DPH

Ďalekohľad Fomei 8x42 FOREMAN PRO XLD predstavuje model z rady binokulárov, ktoré vynikajú s mimoriadne širokým zorným poľom. Je skvelým pomocníkom pre ornitológov a tých, ktorí radí pozorujú vtáctvo, pre poľovníkov a turistov. S jeho robustnosťou je vhodný na široké spektrum využívania.

Patrí k novej generácii optiky, ktorá je navrhnutá a vyrobená tak, že sa inžinieri a experti na optiku zamerali na čo najdokonalejšie využitie ďalekohľadu vo večerných hodinách za súmraku, šera a v ďalších ťažších podmienkach. Medzi pozitívne vlastnosti ďalekohľadu patrí pohodlné ovládanie a vynikajúca optická sústava so spoľahlivým výkonom.

Pozostáva z najkvalitnejších materiálov, ktoré ho robia omnoho kvalitnejším. Šošovky a okuláre sú chránené ochrannými HTC vrstvami (High Transmission Coating). Vrstvy DEC (Di-Electrical Coating) dokonale chránia hranoly ďalekohľadu. Spojenie vrstiev HTC a DEC predstavuje kombináciu, ktorá poskytuje tú najvyššiu priepustnosť po celej optickej sústave. Medzi ďalšie výhody tohto modelu patrí spoľahlivá a vysoká hranolová ostrosť obrazu a maximálna priepustnosť svetla, a to až 90%. Odraz svetla je menší až o 10%.

42 mm priemer šošoviek, použité materiály a využité technológie umožňujú užívateľovi tie najlepšie optické vlastnosti, zachovanie kompaktných rozmerov spolu s nízkou hmotnosťou. Vďaka týmto výhodám je nesmie chýbať ani pri nočnom pozorovaní, či pozorovaní oblohy. Tam, kde ľudské oko nestačí, prichádza na radu tento ďalekohľad. Vnútro ďalekohľadu je plnené suchým dusíkom. To zaručuje, že sa optika nerosí pri akejkoľvek zmene teplôt. Okrem nerosenia optiky poskytuje aj vodoodolnosť. Rozteč osi vzdialeností pri okulároch pri tomto ďalekohľade je 58-73 mm.

Parametre produktu:

Zväčšenie: 8x
Priemer objektívu: 42 mm
Zorné pole v 100 m: 142 m
Zorný uhol: 8,1˚
Dioptrická korekcia: +/- 4dpt
Optický výstup: 5,25 mm
Relatívna svetelnosť: 27,56
Hranolové sklo: BaK4
Plnenie: suchý dusík
Najbližšia ostriaca vzdialenosť: 2,5 m
Úprava šošoviek: HTC/DE
Závit na statív: áno
Rozmery (DxŠ): 153 x 130 mm
Hmotnosť: 745 g

Obsah balenia:

Ďalekohľad Fomei 8x42 FOREMAN PRO XLD
Brašňa na ďalekohľad
Popruh na krk
Krytky objektívu a okuláru
Handrička na čistenie optiky

Recenzie produktu Ďalekohľad Fomei 8x42 FOREMAN PRO XLD

Hore