Top kvalita
Mega výkon

Termovízia FLIR SCION OTM 136 320x256 - 13,8 mm

Kategória: FLIR termovízie
Kód produktu: FL7TM-01-F210
Záručná doba: žiadna
Dostupnosť: Dostupný
2 760.00 € s DPH
  • Obnovovacia frekvencia až 60HZ
  • Odolné telo vďaka norme IP67
  • Možnosť nahrávať videa a fotografie
  • Vysoká výdrž batérie až 10 hodín
  • Svetová jednotka v termovíziách 

FLIR Scion OTM je najnovší prírastok do rodiny termovízií FLIR. Využíva rafinované užívateľské rozhranie na rýchle termovízne snímanie v úplnej tme, cez oslnivé svetlo alebo hmlu. Scion OTM - (OUTDOOR THERMAL MONOCULAR) je postavený na výkonnom jadre Bosonu, s obnovovacou frekvenciou až 60HZ a zaznamenáva geotagované video a statické obrázky, ktoré ukladaná do internej pamäte, ktorú je možné rozšíriť o SD kartu až do veľkosti 128 GB. Robustné telo s odolnosťou IP67 a intuitívne ovládacie prvky umožňujú ovládanie jednou rukou aj v drsných poveternostných podmienkach, pričom umožňujú spoľahlivé pozorovanie aj v tých najnáročnejších vonkajších prostrediach.

Najmodernejšie jadro od spoločnosti FLIR

Termovízia je vybavená najmodernejším jadrom od spoločnosti FLIR. Jedná sa o jadro BOSON 12 µm VOx Microbolometer s rozlíšením 320x256 s digitálnym zoomom 1-4x. Jadro Boson odhalí ľudí, alebo zvieratá v akomkoľvek počasí. Môžete sa prechádzať nerovným terénom mimo ideálnu trasu za súmraku, pred zotmením alebo aj za úplnej tmy a popri tom môžete objavovať nočné zvieratá, ktoré si ostatní členovia vašej skupiny nevšimli. Alebo môžete ľahšie a rýchlejšie objaviť miesto, kde sa nachádza postrelené zviera. Použite termovíziu FLIR Scion OTM, s ktorou vás neprekvapí ľahká hmla, dym alebo stopy prachu. Poľovnícku termovíziu FLIR Scion tieto faktory nezastavia. Táto termovízna kamera vám umožní pozorovať voľne stojacu zver vo vysokej tráve alebo čiastočne ukrytú v kríkoch aj počas dňa.

FLIR venoval osobitnú pozornosť zvyšovaním užívateľského komfortu. Vylepšené používateľské rozhranie sa jednoducho ovláda. Nové nastavenie ponuky FLIR Scion OTM pokrýva menej ako 30% obrazovky. Týmto spôsobom môže užívateľ pokračovať v používaní termovízie aj keď ovláda ponuku. Ako vždy, užívateľ si môže vybrať zo svojej palety farieb zo 6 druhov: biela horúca, čierna horúca, iron bow, rainbow, graded fire, lava.

Svetová jednotka na trhu

FLIR ako svetová jednotka na trhu termovízií nechce len priniesť na trh najvyspelejšiu termovíziu. V záujme spoločnosti FLIR je priniesť možnosť využitia termovízie čo najväčšiemu počtu užívateľov, ako len je to možné. To je dôvod, prečo FLIR Systems uvádza na trh FLIR OTM sériu za bezkonkurenčnú cenu. Od teraz už si môže každý dovoliť termo nočné videnie. Cena už viac nebude prekážkou. Už sa viac pri pozorovaní nemusíte obmedzovať a využívať menej efektívne termovízne systémy. Užite si pozorovanie na poľovačke, alebo na prechádzke so špičkovou termovíziou FLIR. Skutočným zážitkom pre technicky zdatných používateľov je pripojenie Wi-Fi. Keďže program FLIR Scion OTM zjednodušil živé vysielanie, môžu teraz lovci zdieľať svoje dobrodružstva na platforme YouTube, alebo uložiť vizuálny materiál na neskoršie použitie. 2 GB vnútornej pamäte je možné uložiť viac ako 1000 obrázkov a niekoľko hodín video obsahu. Ak to nestačí, je tu možnosťou rozšírenia pomocou SD karty s kapacitou do 128 GB. Ďalšou požadovanou vlastnosťou tohto tepelného monokulárneho zariadenia je pripojenie Bluetooth. Používatelia môžu zdieľať a exportovať videoklipy a obrázky do iných zariadení, ako sú tablety a smartfóny.

Výborná detekčná vzdialenosť

Termovízia FLIR Scion sa môže pýšiť naozaj obdivuhodnou detekčnou vzdialenosťou. Pri človeku je to 706 m. 

Neopísateľne ostré zábery a 4x zoom

Fotografie si môžete prezrieť v LCD hľadáčiku s rozlíšením 1280x960 pixelov. Všetky termovízne kamery FLIR sú vybavené pokročilým vnútorným kamerovým softvérom, ktorý poskytuje ostrý obraz bez nutnosti ďalšej úpravy užívateľom. Verzia FLIR Scion OTM 136 disponuje 4-násobným digitálnym zoom-om, vďaka čomu si aj vzdialenejšie objekty viete priblížiť. Termovízia FLIR vás jednoducho uchváti vo všetkých smeroch. Fotografie alebo videá je možné preniesť do vášho PC cez USB kábel typu C ale pomocou 

Odolné telo, nízka hmotnosť a ergonomický dizajn

FLIR OTM sú extrémne odolné termovízie. Tieto termokamery sú ideálne pre každého, pretože ich môžete vziať so sebou kamkoľvek a použiť za všetkých okolností. Ergonomické a ľahko použiteľné, také sú termovízie zo série OTM. Tieto termovízne kamery sú úplne ovládané len 5 tlačidlami na hornej strane prístrojov. Vhodne umiestnené tlačidlá sú priamo pod končekmi prstov vždy v dosahu.

Dlhá životnosť batérie

Termovízia FLIR Scion je napájaná šiestimi batériami typu CR123 s výdržou až 10 hodín.

Technická špecifikácia:

Detektor (jadro): VOx Microbolometer BOSON 320 x 256 pixelov
Priemer objektívu: 13,8 mm
Zorné pole: 16° x 12°
Zmrazenie obrazu: Nie
Digitálny zoom: 1-4x
Štartovací čas: pod 1,5 sekundy
Ostrenie: automatické
USB port: aktualizácia softvéru / prenos súborov
Zabudovaný hľadáčik: farebný OLED displej 1280 x 960 pixelov
Polarita obrazu: biela horúca, čierna horúca, iron bow, rainbow, graded fire, lava
Hmotnosť: 572 g
Rozmery: 239 x 77 x 61 mm
Napájanie: 6x CR123
Náhravanie videá: Áno
Výdrž batérie: 10 hodín (bežné pozorovanie)
Operačná teplota: od -20 °C do +50 °C
Vodeodolnosť: IP-67
Detekčná vzdialenosť postavy 1,8 x 0,5 m: okolo 706 m
Wi-Fi, Bluetooth: Áno

Obsah balenia:

  • 1x Termovízia FLIR Scion OTM 136
  • 1x USB kábel
  • 1x Robustné puzdro na opasok
  • 1x Návod na použitie

Recenzie produktu Termovízia FLIR SCION OTM 136 320x256 - 13,8 mm

Mišo
OK
Mišo
Všetk OK obraz ma naozaj prekvapil ale hlavne aj výdrž batérie

Hore