Termovízia TETRAO Falco G-19 60Hz detekcia na 1300 m

Kategória: TETRAO optika
Kód produktu: TX-G19
Záručná doba: 3 roky
Dostupnosť: Dostupný
1 399.00 € s DPH
 • Obnovovacia frekvencia až 60HZ
 • Ľahké a kompaktné telo s hmotnosťou iba 350g a kozmickou odolnosťou
 • Vysoká výdrž batérie
 • Detekčná vzdialenosť 1300 metrov
 • 6 farebných paliet pre hotový pozorovací zážitok
 • Pokročilý software pre dokonalý obraz

Nová generácia termovízii prichádza

Nová generácia termovízií TETRAO radu FALCO ponúka obnovovaciu frekvenciu až 60Hz. Vyššia obnovovacia frekvencia zabezpečí dokonale plynulý obraz, vyššiu ostrosť a zážitok z pozorovania. Obraz má tak plynulý chod a z pozorovania máte hotový zážitok.

Detekčná vzdialenosť patrí medzi tie najlepšie medzi termovíziami

Termovízia TETRAO FALCO G-19 sa môže pýšiť naozaj obdivuhodnou detekčnou vzdialenosťou. Pri človeku je to 500 m a pri vozidle dokonca až 1300 m. Vo svojej kategórii tak patrí FALCO G-19 do absolútnej špičky medzi termovíziami.

  Poľovnícka termovízia FALCO je výsledkom dlhodobého výskumu a vývoja, v ktorom boli implementované najnovšie poznatky v oblasti spracovania tepelného obrazu, ktoré zaisťujú termovíziám TETRAO zobrazenie v najvyššej kvalite. Termovízia G-19 je navrhnutá s ohľadom na dosiahnutie maximálneho výkonu pri minimálnej veľkosti a váhe. Veľkou prednosťou termovízneho monokuláru TETRAO je jeho kompaktná veľkosť a tvar, umožňujúce pohodlné nosenie a komfortné držanie v ruke. Termovízia je napájaná zabudovanou batériou Li-ion 3200 mAh, ktorú je možné rýchlo nabíjať nabíjačkou alebo v zariadení pripojenom k ​​USB. Batéria vydrží úctyhodných 5 hodín. Na spodnej strane sa nachádza nabíjací port a video výstup pre pripojenie k nahrávaciemu zariadeniu. 

  Vysoké rozlíšenie 400x300px so špičkovým vykreslením obrazu do najmenších detailov.

  Nový termovízny senzor pomáha dosahovať vyššiu optickú zväčšovaciu vzdialenosť a pozorovaciu vzdialenosť a zároveň pomáha k väčšej kompaktnosti termovízií. Termovízia sa môže pýšiť naozaj obdivuhodnou detekčnou vzdialenosťou. Pri človeku je to 500 m. FALCO G-19 ponúka na výber 6 farebných paliet pre zobrazenie obrazu. Štandardné monochromatické zobrazenie "hot white", ďalej "hot black" a farebné zvýraznenie red hot v 3 stupňoch intenzity pre ešte lepšie zobrazovanie pričom teplé body v krajine zobrazuje v tomto režíme na červeno. Skvelou funkciou je režim "HOT TRACK" v ktorom sa na displeji zobrazí malý kríž, ktorý vám zobrazuje najteplejšie miesto v obraze. A ešte tu máme predsa jednu malú ale zato veľmi užitočnú vec. Termovízia je vybavená malým svetielkom, ktorým si môžete svietiť na cestu keď sa vraciate z lesa neskoro neskoro večer domov. 

  Môžete sa prechádzať nerovným terénom mimo ideálnu trasu za súmraku, pred zotmením alebo aj za úplnej tmy a popri tom môžete objavovať nočné zvieratá, ktoré si ostatní členovia vašej skupiny nevšimli. Alebo môžete ľahšie a rýchlejšie objaviť miesto, kde sa nachádza postrelené zviera. Použite termovíziu TETRAO, s ktorou vás neprekvapí ľahká hmla, dym alebo stopy prachu. Toto zariadenie urobilo revolúciu v termovíziách, ktoré nemá konkurenciu. Samozrejmosťou je aj automatické zaostrovanie. Termovízia je vybavená softvérom na optimalizáciu obrazu, ktorý riadi spotrebu energie, a najmä zabezpečuje ostrejší a podrobnejší obraz. Ďalšou výhodou je pohotovostný režim, ktorý minimalizuje odber energie a termovíziu prebudíte v priebehu pár stotín. Samozrejmosťou je aj nastevenie jasu displeja. 

  Odolné telo, nízka hmotnosť a ergonomický dizajn

  Termovízia má kompaktné a extrémne odolné telo. Tieto termokamery sú ideálne pre každého, pretože ich môžete vziať so sebou kamkoľvek a použiť za všetkých okolností. Termovíziu môžete tak mať všade a stále pri sebe a ani o nej nebudete vedieť, pretože nikdy neviete, kedy sa vám takýto šikovný pomocník môže hodiť. Telo je vyrobené z odolných plastov pričom celé telo je pogumované pre ešte lepšiu odolnosť voči poveternostným podmienkam a tiež prispieva k dokonalému držaniu. Termovízia je odolná voči pádom a nárazom až do 1 metra. Spĺňa tak normu IP66. 

  Neopísateľne ostré zábery a 4x zoom

  Termovízia TETRAO FALCO G-19 poskytuje ostrý teplotný obraz vo dne ale aj v noci. Obraz je premietaný v LCD hľadáčiku s rozlíšením 720x540 pixelov. Všetky termovízne kamery TETRAO sú vybavené pokročilým vnútorným kamerovým softvérom, ktorý poskytuje ostrý obraz bez nutnosti ďalšej úpravy užívateľom. Verzia G-19 disponuje 4-násobným digitálnym zoom-om, vďaka čomu si aj vzdialenejšie objekty viete priblížiť. Termovízia TETRAO vás jednoducho uchváti vo všetkých smeroch.

  Produkt vyrobený so šľachetným úmyslom

  Zakúpením produktov modernej a profesionálnej značky TETRAO podporujete návrat ohrozeného druhu Hlucháňa hôrneho (Tetrao urogallus) späť do prírody. IBO POĽOVNÍK sa aktívne podieľa na zvýšenie populácie tohto druhu vo voľnej prírode a zároveň na zlepšení kvality jeho životného prostredia.

  Technická špecifikácia:

  Detektor (jadro): Microbolometer 400 x 300 pixelov
  Priemer objektívu: 19 mm
  Zorné pole: 19° x 14,5°
  Zmrazenie obrazu: Áno
  Wi-Fi: Nie
  Funkcia HOT TRACK: Ano
  Funkcia Obraz v Obraze: Nie
  Digitálny zoom: 2x, 4x
  Štartovací čas: pod 2 sekundy
  Ostrenie: automatické
  Dioptrická korekcia: +/- 4
  USB port: aktualizácia softvéru / nabíjanie batérie
  Zabudovaný hľadáčik: farebný LCD displej 720 x 450 pixelov
  Polarita obrazu: 6 farebných paliet
  Obnovovacia frekvencia videa: 60 NTSC, 50Hz PAL
  Hmotnosť: 350 g
  Rozmery: 160 x 67 x 62 mm
  Napájanie: integrovaná Li-Ion batéria
  Nabíjanie batérie: USB kábel, nabíjanie pomocou adaptéru alebo počítača
  Výdrž batérie: 5 hodín (bežné pozorovanie)
  Operačná teplota: od -30 °C do +50 °C
  Vodeodolnosť: IP-66
  Detekčná vzdialenosť postavy 1,8 x 0,5 m: okolo 500 m
  Detekčná vzdialenosť vozidla 4,0 x 1,5 m: okolo 1300 m

  Obsah balenia:

  • Termovízia TETRAO Falco G-19 60Hz
  • USB kábel a sieťový adaptér
  • Pútko na zápästie
  • Video kábel
  • Krytka objektívu
  • Nylonové puzdro
  • Návod v slovenskom jazyku

  Recenzie produktu Termovízia TETRAO Falco G-19 60Hz detekcia na 1300 m

  Erik
  Je to parádička mal som aj iné termovízie ale táto má vo svojej cenovej triede najlepší obraz. Hlavne sa mi páči že je lahká a malá
  Anonym
  Super obraz dobre rozlíšenie krásne rozoznať diviakov od vysokej na viac ako 300 metrov pecka

  Hore