Opakovacia guľovnica HAENEL RS8 BASIC | IBO.sk
Pre profíkov

Opakovacia guľovnica HAENEL RS8 BASIC

Kód produktu: HN41-308
Záručná doba: 5 rokov
Dostupnosť: Dostupný
6 679.00 € s DPH
 • Perfektná ergonómia
 • Najvýkonnejší variant rodiny Haenel RS
 • Najlepšie dostupné materiály a technológie
 • Spĺňa normu NATO

Haenel RS8 je ostrelovacia puška produkovaná špeciálne pre vojenské a policajné jednotky. Ich koncepcia je postavená na perfektnej ergonómii a modularite. Pušku je možné ľahko prispôsobiť potrebám a rôznym streleckým situáciám bez použitiaakéhokoľvek náradia. RS8 je najmodernejšou puškou s neskutočnou funkčnosťou. Vývojári zbrane použili len tie najlepšie dostupné meteriály a technológie bez žiadnych kompromisov. Celý výrobný proces spĺňa normu ISO9001 a takisto aj NATO normy. Presná puška RS8 (Rifle System) je najvýkonnejším variantom rodiny Haenel RS. Puška v kalibri 308 win sa používa v špeciálnych jednotkách polície.

Zbraň je zavedená v nemeckých ozbrojených silách ako odstreľovač stredného rozsahu G29. Všetky hlavné komponenty zbrane ako napríklad, puzdro záveru, hlaveň vyrába Haenel vo vlastnej réžii, čo umožňuje dokonalú výstupnú kontrolu. Spšť je športová bodová s možnosťou jemného nastavenia odporu v rozsahu od 8 do 20 N (0,8-2,0 kg). Továrensky je spúšť nastavená na 980 g.

Spúšť si zaslúžila hodnotenie od redaktorov Calibru Matchqualität, čo znamená že sa jedná o spúšť najvyššej kvality. Zásobník je 10 ranový. Vnútro zásobníka je potiahnuté špeciálnou vrstvou, ktorá odoláva treniu a zvyšuje spoľahlivosť. Poistka zbrane Haenel RS9 je 3-polohová a pôsobí na záver aj úderník. Poistka má veľké hmatové plochy, ktoré umožňujú ovládať poistku aj v rukaviciach.

Hlaveň tejto špičkovej ostrelovacej zbrane je skrátená na 600 mm. Hlavne sú kované za studená zo špeciálnej ocele s označením? 23CrMoV1210. Hlaveň umožňuje tzv. voľné kmitanie pri streľbe. Hlaveň je zakončená závitom 18x1 a je hrubostenná. Hlaveň je kanelovaná a chladenie si zabezpečuje pomocou 8 pozdĺžnych drážok. Pri nábojovej komore je hlaveň 6-hraná čo uľahčuje jej výmenu v prípade poruchy.

Záver je uzamknutý v dvoch rovinách 6 zubmi. Dimenzovaný je na zvládanie tlaku až 8000 barov. Otvárací uhol je 60°.

Pažba je vybavená pohyblivými časťami, ktoré je možné nastaviť bez akéhokoľvek náradia. Pätka pažby je nastaviteľná výškovo 60 mm aj do dĺžky 70 mm. Lícnica sa dá takisto prispôsobiť.

Zbraň Haenel RS8 si zaslúžila najvyššie ocenenia z testov odborných redaktorov časopisu Caliber, ktorí sa zhodujú a charakterizujú zbraň nasledovne: neskutočná presnosť, prvotriedna spoľahlivosť, špičková konštrukcia, najvyššia kvalita. Zbraň je určená pre profesionálov, športových strelcov a profesionálnych sniperov.

Puškohľad a bipod nie sú súčasťou balenia.

Technická špecifikácia: 

 • Kaliber: .308 Win.
 • Dĺžka: 1096 mm
 • Dĺžka hlavne: 600 mm 
 • Priemer hlavne: pri komore 22 mm
 • Hmotnosť: 5,65 kg
 • Odpor spúšte: regulovateľný v rozsahu 8 - 20 N
 • Kapacita zásobníka: 10 nábojov

Recenzie produktu Opakovacia guľovnica HAENEL RS8 BASIC

Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť sú určené pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

Hore