Opakovacia guľovnica MERKEL RX.HELIX SPEEDSTER OR | IBO.sk
Opakovacia guľovnica MERKEL RX.HELIX SPEEDSTER OR Opakovacia guľovnica MERKEL RX.HELIX SPEEDSTER OR 1 Opakovacia guľovnica MERKEL RX.HELIX SPEEDSTER OR 2 Opakovacia guľovnica MERKEL RX.HELIX SPEEDSTER OR 3 Opakovacia guľovnica MERKEL RX.HELIX SPEEDSTER OR 4 Opakovacia guľovnica MERKEL RX.HELIX SPEEDSTER OR 5 Opakovacia guľovnica MERKEL RX.HELIX SPEEDSTER OR 6
Zľava 27%
Pre profíkov

Opakovacia guľovnica MERKEL RX.HELIX SPEEDSTER OR

Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: Dostupný
2 570.00 € s DPH 3 515.00 €
  • Speedster disponuje sadou bodiek, ktoré sú extrémne mäkké a ľahké. Možnosť jednoduchej výmeny bez použitia náradia a tým i meniť dĺžku pažby.
  • Speedster má nastaviteľnú výšku lícnice. Vďaka funkcii Memory cheek so zmačknutím jedného tlačidla vysunie lícnicu do prednastavenej výšky.
  • Speedter a jeho Omega-grip umožňuje bezpečné, jednoduché, pohotové a rýchle ovládanie zbrane.
  • Speester je vybavený High-Tech plastovou pažbou zaisťujúci príjemný a nekľavý úchop zbrane.

Špeciálne vydanie Helix Speedster OR

Myšlienka na výrobu tejto loveckej guľovnice vznikla v októbri roku 2007. Vtedy si vo firme MERKEL stanovili veľkú výzvu a to, že vyrobia modernú loveckú zbraň ideálnu pre lov v 21. storočí. Vytvorili tak špičkovú zbraň MERKEL RX.HELIX, ktorá sa radí medzi najlepšie lovecké guľovnice súčasnosti a spĺňa aj tie najvyššie bezpečnostné štandardy. Vďaka tomu si s ňou užijete absolútne bezstarostný lov. 

Medzi puškami, oranžová farba zabezpečila miesto medzi loveckými farbami - to je kvôli jej bezpečnostným aspektom. Merkel teraz ponúka Helix Speedster ako špeciálnu edíciu vo verzii OR - s oranžovými prvkami. Nezáleží na tom, či je noc alebo zlé počasie: oranžová farba pomáha, že nie je možné prehliadnuť žiadneho lovca. Farba, ktorá je pre ľudské oko varovaním, nemusí byť rušivá pre zver. Na rozdiel od ľudí nevidí zver červené svetlo. V oblasti vlnovej dĺžky 590 nanometrov sa nachádza oranžová farba - zvieratá a dravce nevidia túto farbu. V očiach zvieraťa je oranžová kamufláž, v očiach lovca je to varovný signál.

HELIX Speedster s novým revolučným syntetickým materiálom vystupuje v novom smerovaní ako lovecká puška. Vrcholom je otvorený OmegaGrip, ktorý umožňuje pohodlnejšie a pevnejšie držanie zbrane. Pretože dobrá ergonómia počas výstrelu je dôležitým faktorom pri presnosti. Novinkou je tiež automaticky nastaviteľná lícnica, ktorú je možné nastaviť vo výške stlačením tlačidla, čo je dôležitá výhoda pri rýchlom nastavení výšky lícnice.

MERKEL RX.HELIX kombinuje priamoťažný záver s rotačnou hlavou záveru, čoho výsledkom je bleskurýchle prebitie zbrane. Lineárny pohyb kluky záveru sa prenáša na hlavu záveru v pomere 1:2, čo zaručuje oveľa rýchlejší chod záveru v porovnaní s klasickými puškami. Tiež to znamená, že môžete neustále mieriť na cieľ bez toho, aby vám do zorného pola vošla kluka záveru. Puzdro záveru je zatesnené, čo zabraňuje vniknutiu aj najmenších nečistôt. Náhodný výstrel zo zbrane nehrozí, nakoľko sa bicí mechanizmus naťahuje pomocou bezhlučného chrbtového napínania. Systém BBS (Bolt Barrel System) umožňuje rozobrať zbraň alebo vymeniť hlaveň v rekordne krátkom čase. Zatlačíte tlačidlo na predpažbí a potiahnutím ho zložíte dole. Následne potlačením páky a zatiahnutím za hlaveň len vyberiete hlaveň spolu s rotačnou hlavou záveru. Takže okrem toho, že je to rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, je to zároveň aj veľmi jednoduché.

Ak hľadáte spoľahlivú nadčasovú zbraň, vďaka ktorej vystúpite z davu a odlíšite sa od ostatných, práve ste ju našli. Skombinovanie všetkých vyššie spomenutých funkcií a vlastností totižto robí z RX.HELIX ozajstné majstrovské dielo, ktoré sa vymyká priemeru. Posunie vašu streľbu na vyššiu úroveň a lov s ňou sa stane neobyčajným.

V ponuke máme širokú škálu rôznych hlavní, pažieb, gravírovania, a iného. Môžete si tak zostaviť zbraň presne podľa svojich predstáv. Stačí nám len napísať o aké presné prevedenie máte záujem a my vám zašleme cenovú ponuku. (Uvedená cena je cena len za baskulu)

Špecifikácia:

Kapacita zásobníka: 3 / 5 nábojov
Pažba: plast
Celková dĺžka (verzia s 56 cm hlavňou) 107 cm
Hmotnosť: cca 3,2 kg

 

Cena zbrane v e-shope je uvedená za baskulu. Pre kompletnú zbraň je potrebné pripočítať hlaveň + hlavu záveru + zásobník. Celková cena zbrane = Baskula + Hlava záveru + Hlaveň + Zásobník. 

HLAVNE 17 mm (standard)
hlaveň 510mm 560mm 610mm
kaliber  okrúhla kanelovaná okrúhla kanelovaná okrúhla kanelovaná
222 Rem.     950€ 1540€    
223 Rem.        
243 Win.     825€ 1410€    
270 Win.        
7x64        
308 Win. 1045€ 1635€    
30-06 Spr.    
8x57IS    
9,3x62    
7mm RM         1110€ 1695€
300 WM        

HLAVNE 19 mm (poloťažké)
hlaveň 470mm 510mm 560mm 610mm
kaliber okrúhla kanelovaná okrúhla kanelovaná okrúhla kanelovaná okrúhla kanelovaná
222 Rem.         1240€ 1825€    
223 Rem.            
243 Win. 1410€     1110€    
270 Win.     1695€    
7x64        
308 Win. 1335€ 1920€    
30-06 Spr.    
8x57IS    
9,3x62    
338 WM             1680€  
7mm RM             1395€ 1980€
300 WM            

HLAVA ZÁVERU CENA
Hlava záveru pre Mini kalibre od 239€
Hlava záveru pre štandard kalibre od 239€
Hlava záveru pre magnum kalibre od 239€

ZÁSOBNÍKY CENA
3 ranový zásobník štandard magnum od 135€
3 ranový gravírovaný zásobník od 202€
4 ranový pre .222 Rem a .223 Rem od 135€
5 ranový pre štandard kalibre od 159€
5 ranový pre magnum kalibre od 179€

Uvedené ceny sú orientačné. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať a zbraň vám naceníme. 

Recenzie produktu Opakovacia guľovnica MERKEL RX.HELIX SPEEDSTER OR

were
nemá konkurenciu
Eduard
Veľmi prepracovaná zbraň, do posledného detailu, záver, poistka, možnosť vymeniť hlaveň,...geniálne. Puška veľmi dobre sedí v pleci, chrbát pažby sa dá výškovo nastaviť, nešmýka sa ani pri potení dlaní. MAXIMÁLNA SPOKOJNOSŤ!!!
Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť sú určené pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

Hore