Poloautomatická malorážka CZ 512 TACTICAL

Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: Dostupný
724.00 € s DPH

Malokalibrovky CZ patria medzi veľmi obľúbené pušky pre lov, šport a hobby streľbu, a to vďaka ich - pre zákazníka veľmi príjemnému - pomeru kvalita/cena. Nosnou radou malorážok CZ je CZ 455, ktorá sa objavuje v mnohých modifikáciách tak, aby si každý užívateľ po celom svete vybral ten svoj model. Túto radu dopĺňa semiautomatická malokalibrovka CZ 512, ktorá sa stáva čím ďalej populárnejšou. Vyznačuje sa veľkou presnosťou, jednoduchosťou mechanizmu, dlhou životnosťou a pre užívateľov veľmi pohodlným ovládaním.

CZ 511 sa vyrábala v kalibri .22 LR do roku 2006 ako doplnok ponuky opakovacích malorážok. To už bolo jasné, že ak sa chce Česká zbrojovka na tomto poli naďalej angažovať, bude to chcieť zbraň modernejšiu, variabilnejšiu, schopnú streľby aj inými nábojmi než len tradičnou dvadsaťdvojkou LR. A tak vznikla samonabíjacia malokalibrovka CZ 512, ktorá sa do výroby dostala v roku 2010.

Päťstodvanástka je atraktívna moderná zbraň, riešená univerzálne ako pre ľavákov tak aj pre pravákov. Neuzamknutý oceľový záver sa pohybuje v hornom diele puzdra záveru z legovanej zliatiny hliníka. V spodnom diele puzdra záveru z odolného polyméru vystuženého sklenými vláknami je uložený blok s kladivkovým spúšťovým mechanizmom a zásobníková šachta. Dole v lúčiku je priečna manuálna poistka.

Model CZ 512 bol konštruovaný ako stavebnica a voľba ráže je záležitosť konečnej montáže. Prevedenie na náboj .22 LR a .22 WMR sa líši hlavňou, záverom a zásobníkom s vložkou a bez nej. Wéemerko je navyše vybavené šmýkačkou, ktorá zabraňuje stavaniu nábojov pri prudkých pohyboch záveru vzad.

Parametre:

Hmotnosť: 2,80 kg
Kaliber: .22 LR (16"), .22 WMR (16")
Pažba: polymérová
Podávacie zariadenie: zásobník
Mieridlá: bez mieridiel
Spúšť: nenastaviteľná
Hlaveň: kovaná
Botka: -
Šírka zbrane: -
Kapacita schránky: -
Kapacita zásobníka: 25/10
LOP: -
Výška zbrane: -
Celková dĺžka: 838 - 920 mm
Dĺžka hlavne: 419 mm, THREADED 1/2x28

Recenzie produktu Poloautomatická malorážka CZ 512 TACTICAL

Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť sú určené pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. Vstupom na ne vyhlasujete, že ste držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

Hore