Štiepkovač ELIET PROF 5 B, HYDRO-ZR

Kategória: Štiepkovače
Kód produktu: MA 026 031 439
Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: Dostupný
9 949.00 € s DPH

ELIET PROF 5 B je mobilný štiepkovač bio-odpadu s ventilátorom a 360° otočiteľným vyhadzovacím komínom a elektroštartérom. Pri tomto modeli spoločnosť ELIET zavádza novú patentovanú technológiu, ktorá sa nazýva Turbo Charged – kompresorové štiepkovanie. Nová technika je teraz odlišná. V novom systéme prvýkrát predstavovanom na modeli PROF 5 B sa nachádza štiepkovacia komora, v ktorej sa zelený odpadový materiál štiepkuje podľa princípu Chopping Principle™. Po tomto reze už štiepky neprepadávajú cez sito, ale odsávajú sa von zo štiepkovacej komory. Pre udržanie tohto podtlaku je zapojená turbína s lopatkovým kolesom na strane štiekovacej komory s použitím pohonu od hriadeľa hlavného rotora. Štiepky, ktoré sa odsávajú zo štiepkovacej komory, sa nakoniec na základe činnosti turbíny vyfukujú von cez vyhadzovací komín.

ELIET PROF 5 Bveľkú výhodu – jednoduchý prístup k reznému systému na účely čistenia a údržby. Pretože nemá bezpečnostnú mrežu okolo zadnej strany, je na tomto modeli použitý bezpečnostný spínač, umiestnený na krycej doske. V porovnaní s mnohými inými strojmi sa nemusí demontovať polovica stroja pre prístup k nožom.

Tento model je vo verzii s použitím tejto novej technológie v názve doplnený písmenom B (Blower – ventilátor). Z bezpečnostných dôvodov je štiepkovač vybavený spojkou pre hnací remeň. Pretože vo verzii so zabudovaným ventilátorom vyhadzuje štiepky veľmi rýchlo a ďaleko, nemožno dovoliť vylietavaniu štiepok pri jazde. Zvlášť pri modeli ZR musí byť spaľovací motor v chode, aby mohla byť aktivovaná hydraulika. S trvalým prevodom by ventilátor mohol stále fúkať aj pri jazde so štiepkovačom. Preto je možné s použitím spojky odpojiť pásový pohon k rotoru a zabrániť tak nebezpečnej situácii. Spojka je navyše kombinovaná s brzdou, s ktorou sa rotor v krátkej dobe zastaví. Spojka je ovládaná pedálom.

Pri tomto modeli je voliteľným doplnkom systém ABM, ktorý bráni zablokovaniu chodu motora. Na chvíľku totiž preruší podávanie spracovávaného materiálu, ak by došlo k poklesu rýchlosti otáčok motora. S týmto "protistresovým" systémom teraz stroj pracuje v procese samostatného riadenia štiepkovacieho procesu a neočakáva ručný zásah pracovníka obsluhy, ak by sa štiepkovač dostal do stavu preťaženia. Najväčšie výhody tu predstavuje úspora času a zvýšenie priechodného výkonu.

Výhody:

Štiepkovacia komora neobsahuje žiadne sito, takže nehrozí riziko upchatia v prípade spracovania vlhkého materiálu.

Zabudovaný ventilátor, ktorý odsáva štiepky zo štiepkovacej komory, nasáva vzduch cez podávací lievik. Vytváraný tok vzduchu v smere ku štiepkovacej komore tak pomáha pri podávaní materiálu dovnútra. Zvlášť materiál s drobnými listami sa tak samočinne zavádza do štiepkovača.

Podtlakový efekt ventilátora pôsobí proti vystupovaniu štiepok späť do podávacieho lievika.

Drvič vyfukuje štiepky von pri použití výkonného ventilátora, ktorý štiepky premiestňuje pôsobením stlačeného vzduchu. Ten je skonštruovaný tak, aby sa samočinne udržiaval v čistom stave a aby priebežný prúd vzduchu cez vyhadzovací komín zabraňoval hromadeniu materiálu v tomto priestore. Preto je výstup materiálu zaistený aj vtedy, keď sa štiepkuje olistený alebo vlhký materiál.

V obvyklom konštrukčnom riešení štiepkovača/drviča sa používa umiestnenie štiepkovacej komory vysoko nad zemou. Tak sa môže pre dosiahnutie prijateľnej výstupnej výšky štiepky udržiavať krátka dĺžka vyhadzovacieho komína (stále v súlade s bezpečnostnými predpismi). To prispieva k hladkému výstupu materiálu bez upchávania. Štiepkovač / drvič má štandarne vyhadzovací komín, ktorý možno otáčať v uhle 360° a nastaviteľnou klapkou pre presné zacielenie toku štiepky.

*Hydraulický posuv materiálu – posuvný valec, rýchlosť 15m/min

**ZR – Hydro pojazd, 2 kolesové hydromotory, 0-3 km / h

Motor - výkon Subaru EX 40, 14,0 HP
Max. priemer drevnej hmoty                 80 mm
Max. výkon - kapacita štiepkovania 3,5 m3/hod. (24000 úderov / min.)
Počet nožov 24 ks, otočné HS-ocel
Konštrukcia štiepkovača oceľ hr. 3,0 mm, síto 25 mm
Hmotnosť 332 kg
Rozmery stroja 1680 x 750 x 1390 mm
Pracovná šírka štiepania materiálu 400 mm

Recenzie produktu Štiepkovač ELIET PROF 5 B, HYDRO-ZR

Tento produkt nemá žiadne hodnotenia.