Teleskopická pílka SILKY Hayate 380

Kategória: Pílky SILKY
Kód produktu: KSI037042
Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: Dostupný
328.90 € s DPH

Teleskopická pílka SILKY Hayate 380 je špeciálny model vhodný pre profesionálov. Hayate má ťažšiu konštrukciu v porovnaní s Hayauchi, vďaka čomu je tento model teleskopickej píly ešte robustnejší. Hayate môže vážiť o niečo viac, ale stále sa s ňou veľmi ľahko manipuluje. Čepeľ s jedinečnými zubami Mirai-Me od Silky pozostáva zo špeciálnej kovovej zliatiny, vďaka čomu je čepeľ neuveriteľne odolná a pevná. S pílkou Hayate 380 sa dostanete na miesta, kam sa s rebríkom dostanete len ťažko. Aj keď stojíte pevne na zemi, niekoľkými ťahmi jednoducho prerežete aj tie najhrubšie konáre. Rýchlosť píly Hayate sa dá porovnať s rýchlosťou motorovej píly. Keďže hliníková tyč má oválny tvar, máte veľmi presnú kontrolu nad smerovaním čepele, čo budete potrebovať pri prerezávaní vo veľkej výške. Tento tvar navyše poskytuje väčšiu pevnosť a tuhosť po celej dĺžke píly a znižuje ohýbanie sa na minimum.

Zuby 

Dva zuby na čepeli spolupracujú na dosiahnutie optimálneho výsledku prerezávania. Horný zub vám pomáha udržať čepeľ v reze. Horný zub môžete použiť aj na odrezanie malých vetvičiek z kmeňa alebo na stiahnutie malých (odumretých) konárov zo stromu. Dolným zubom môžete podrezať kôru, aby sa pri páde konára neodtrhla od kmeňa. Spodný zub je odnímateľný, čo vám umožní orezávať silne rozvetvené dreviny.

Uzamykacie mechanizmy

Dva uzamykacie mechanizmy (tlačidlá a páky) spoločne vytvárajú najbezpečnejšie a najstabilnejšie uzamknutie preferovanej dĺžky tyče. Najnižšia časť tyče je pokrytá gumou na pohodlné a bezpečné uchopenie aj za mokra. Nárazník v spodnej časti chráni tyč pred nárazmi alebo údermi.

Názov Hayate je tradičný japonský názov pre "silný vietor". A presne takto sa táto píla pohybuje po stromoch. Vždy myslite aj na vlastnú bezpečnosť. Uistite sa, že stojíte v bezpečnej vzdialenosti od padajúcich konárov a používajte ochrannú prilbu a ochranu očí.

Voliteľne je k dispozícii hák HookFox, ktorý sa montuje pod čepeľ. Pomocou tohto háku ľahko stiahnete odpílené konáre, ktoré uviazli v strome. Skvelo sa hodí aj na vyťahovanie lezeckého lana vysoko na strom. Hák nie je súčasťou balenia, možno ho dokúpiť samostatne (viď odporúčané doplnky).

Dĺžka čepele: 420 mm

Zasunutá dĺžka: 2400 mm (vrátane čepele)

Vysunutá dĺžka: 3800 mm (vrátane čepele)

Zuby: 6,5 zubov na 30 mm, mimoriadne veľké zuby

Hmotnosť: 2470 g

Recenzie produktu Teleskopická pílka SILKY Hayate 380

Erik
Profesionálna pílka pre ľudí, ktorý sa živia orezom drevín, alebo aj pre náročných záhradníkov / záhradkárov. Čepeľ je extrémne flexibilná a zároveň pevná, je tenučká, vytvára len úzky zárez, čo zabezpečuje minimálny odpor pri pílení = pohodlná s nenamáhavá práca. Celá pílka je ultra ľahká. Doporučujem každému.

Hore