O nás

Firma IBO bola založená v roku 1991 Igorom Boledovičom a začala so sekciou PREDAJ SERVIS PRE LES A ZÁHRADU. V roku 1994 otvorila ďalšiu sekciu IBO LESY, v roku 1996 sekciu IBO PÍLA a v roku 2009 sekciu IBO POĽOVNÍK. Ale postupne:

V roku 1991 firma začala predajom motorových píl značky STIHL, predajom reťazí, pilníkov a náhradných dielov, zároveň servisom a opravami motorových píl. Ako začala firma STIHL na Slovensko dovážať ďalšie stroje ako krovinorezy, motorové kosy, rozbrusovačky a iné, tak sa postupne rozširoval sortiment predaja tejto značky až do dnešných výsledkov, kedy je firma IBO najväčší predajca značky STIHL na Slovensku a vo svojich skladoch má najväčšiu zásobu náhradných dielov a tým i najlepší servis.

Od roku 1994 firma začala predávať záhradnú techniku, nemecké kosačky SABO. V roku 1997 po dosiahnutí najlepších výsledkov sa stala výhradným dovozcom značky SABO do Slovenskej republiky a od roku 2004 aj do Českej republiky. Záhradná technika značky SABO je jedna z najkvalitnejších na svete. IBO od svojho začiatku postupne zaraďovala do svojho predaja výrobky pre prácu na záhrade, v lese a v lesníctve, a tým začala postupne zásobovať a uspokojovať viacej svojich klientov.

V roku 1998 začala voziť do SR kvalitné talianske silóny značky MANIVER. V ďalších rokoch postupne rozširovala sortiment predaja a dovážala na slovenský trh ďalšie značky ako japonské ručné pílky SILKY. Značka ELIET je známa všetkým, ktorí sa zaoberajú štiepkovaním dreveného odpadu. Belgické štiepkovače pracujú na princípe štiepania, nie sekania. Od americkej značky SNAPPER dovážame na Slovensko snežné frézy, kvalitné kosačky a kosiace traktory s pohonom 4x4. Je to veľký výrobca patriaci do koncernu BRIGGS & STRATTON. Zo severu od fínskeho výrobcu náradie značky FISKARS, ktorého ponuka je široká a preto i náš sortiment je zaujímavý a vyberie si v ňom naozaj každý. Po Slovensku ako výhradný distribútor distribuujeme slovenský výrobok lesnícke priemerky KINEX slúžiace na meranie priemerov dreva. Do portfólia sekcie pribudla aj uznávaná značka v profi sektore, japonský CANYCOM. Kosiace traktory do sklonov, vyrovnávanie pracoviska vo svahu, extrémna odolnosť, to je CANYCOM. Rovnako lesnícke a poľovnícke navijaky špeciálnej konštrukcie PORTABLE WINCH. Pribudlo aj veľmi kvalitné ručne kované náradie KRUMPHOLZ z Nemecka. 

IBO s.r.o je exkluzívnym dovozcom strojov a náradia značky VILLAGERVILLAGER ponúka vysoko kvalitné produkty za dostupné ceny, bohatý sortiment produktov zahŕňa nástroje pre domácnosť a záhradu, skúšané v reálnych podmienkach, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy spoľahlivosti a zodpovedajúce vybavenie potrebné na ich bezpečné používanie.

Sekcia IBO Predaj - Servis pre Les a Záhradu stále rozširuje svoj sortiment a tým uspokojuje väčší počet zákazníkov vo veľkoobchode i maloobchode.

Servis a opravy: všetok tovar, ktorý predávame, zásadne vieme opraviť, na všetky prístroje robíme záručný i pozáručný servis a i po dlhých rokoch používania ich stále opravujeme.

Sekcia IBO LESY, pôsobiaca v lesnom hospodárstve od roku 1994 je založená na tradícii, skúsenostiach a odbornosti. Odborníci sú vedení lesníkmi zo starých lesníckych rodín. Rod Boledovičovcov upísal svoj život lesníctvu už po skončení 2. sv. vojny. Strýcovia, otcovia, synovia a ich deti venujú svoju životnú energiu zveľaďovaniu našich lesov, zavádzajú nové, progresívne technológie, sledujú trendy, pristupujú ku práci svedomito a odborne. Uplatnili sa ako hospodári, horári, hájnici, lesníci na grófskych majetkoch, vedúci lesníckych obvodov, vedúci polesia, vedúci lesných správ, vo vedúcich funkciách Štátnych lesov, ako štátni pracovníci, neskôr po prevrate v súkromnom lesníckom sektore.

Sekcia sa venuje lesníctvu komplexne od výsadby sadeníc cez ich ošetrovanie a ochranu, zároveň robí prerezávky. U nás pracuje tím lesníckych odborníkov, ktorí sa snažia pozdvihnúť súkromný lesnícky sektor na vyššiu úroveň. Odborne sa venuje prebierkam porastov a v prípade rubných ťažieb sa snaží uprednostniť podrastový spôsob hospodárenia s čo najlepším využitím prirodzeného zmladenia. Venujeme sa výrobe lesnej štiepky, čisteniu lesných pozemkov a ciest. IBO LESY hospodária vo svojich lesoch, v lesoch prenajatých a sú pripravení postarať sa i o Vaše lesy. IBO LESY vykupujú drevo všetkých drevín a drevo vykúpia v celých dĺžkach, alebo zmanipulované na sortimenty podľa Vašich predstáv.

Firma IBO PÍLA je špecializovaná sekcia s tradíciou od 1996 v poreze guľatiny, obchodu s rezivom a drevom. Rezivo vyrábame kvalitnou pásovou pílou v kombinácií s omietacími kotúčovými pílami s maximálnou presnosťou a precíznosťou. Zameriavame sa prevažne na zákazkovú výrobu reziva stavebného a stolárskeho charakteru z guľatiny pochádzajúcej zo Slovenska. Prevádzka spracováva ihličnaté aj listnaté dreviny komplexne aj s doriešením odpadu. Palivové drevo dodávame vo všetkých sortimentoch malým aj veľkým odberateľom.

Sekcia IBO POĽOVNÍK je najmladšia sekcia firmy IBO. Dopĺňa portfólio firmy IBO o služby poskytované pre prácu v lese, pre poľovníkov a pre oddych v prírode a voľný čas. Sekcia začínala od toho najmenšieho, predajom najväčšej ponuky poľovníckych odznakov, sokoliarskych, rybárskych odznakov, kľúčeniek a sošiek, ktoré výhradne IBO POĽOVNÍK dováža pre SR a ČR. Ponuka sekcie sa rozširovala o produkty pre priateľov prírody, poľovníkov, fotografov, ochranárov. Poľovníctvo IBO POĽOVNÍK dováža NORDIK PREDATOR vábničky, ponúka najväčšiu ponuku vábničiek a vnadidiel na zver.

Fotopasca – pojem a zariadenie, ktoré firma IBO priniesla na Slovensko, zákazníkom ponúka najväčší výber, vynikajúce ceny, kompletný servis, poradenstvo. Exkluzívne pre SR a ČR dovážame množstvo zvučných značiek fotopascí. Fotopasce približujeme priateľom prírody na výstavách, v odborných článkoch, v médiách a stále dopĺňame nové, výkonnejšie, s diaľkovou komunikáciou a pod. Samostatná monitorovacia technika s neviditeľnými nočnými infra prísvitmi umožňuje monitoring chát, zveri, fariem, hniezd, úľov, čiernych skládok a stavieb, polícii, ochranárom, pohraničnej stráži...

Optiku DELTA OPTICAL a VIXEN OPTICS s prijateľnými cenami a vynikajúcimi parametrami dováža Poľovníctvo IBO POLOVNÍK exkluzívne pre SR, ako aj optiku na nočné pozorovanie od amerického výrobcu nočných videní BERING OPTICS. Ponuku dopĺňa jeden z najväčších amerických výrobcov optiky VORTEX, ktorého tiež zastupujeme exkluzívne pre SR a ČR. Poskytuje doživotnú záruku. Najväčší sklad kožených výrobkov od najväčšieho českého výrobcu ZUBÍČEK, ktorého firma tiež zastupuje pre Slovensko. Nezničiteľné svietidlá s neskutočnými výkonmi značky OLIGHT, ktorú tiež zastupujeme pre SR.

Sme exkluzívny dovozca pre SR a PL renomovaných vyhrievačov a sušičov obuvi a odevov svetovej značky ALPENHEAT. Pre SR, ČR, PL poľovnícky a rybársky sektor dovážame vákuové baličky potravín osvedčeného výrobcu FOODSAVER s komplet doplnkami a príslušenstvom. FLIR - termovízie taktiež nájdete v našej veľkoobchodnej ponuke a rovnako aj u nás na predajni. Od Nemeckého koncernu MERKEL - HAENEL, s tradíciou výroby zbraní od roku 1840, ponúkame kompletnú ponuku guľovníc, kozlíc, poloautomatov s nemeckou kvalitou a precíznosťou. V ponuke španielske vzduchovky NORICA, turecké obranné zbrane EKOL. K FIKSARS náradiu sme pridali ako jediný zástupca pre SR aj náradie a nože GERBER. Rozšírili sme tiež ponuku o protištekacie a výcvikové obojky, neviditeľné ploty a ostatné produkty značky DOGTRACE vyrobené v Európe, ktoré Vám pomôžu efektívne vycvičiť vášho psa.

Od roku 2012 zastupujeme na Slovensku, a pre vynikajúce výsledky od roku 2014 aj v Česku, obrovského nemeckého dodávateľa prémiových výrobkov pre poľovníkov, nemecký EUROHUNT. Rovnako sem dodávame aj naše slovenské výrobky. Pomáhame vydávať knihy slovenským autorom! Otvorili sme pre Vás aj nové pobočky v Českej republike a ďalších okolitých krajinách. Sekcia IBO POĽOVNÍK ponúka kompletné vybavenie na relax a na prácu v prírode, oblečenie, obuv, nože, kuše, umelé lebky, svietidlá, nočné videnia, doplnky. Pre lovcov zbrane a strelivo, pozorovaciu a streleckú optiku, sokoliarske potreby. Odborná literatúra a náučné filmy o prírode a love sú samozrejmosťou. Výroba poľovníckych zariadení, preparácia a bodovanie trofejí s certifikátom CIC a iné služby pre priateľov prírody a poľovníkov.

Tím IBO POĽOVNÍK tvoria nadšenci vzdelaní v obore na lesníckych stredných a vysokých školách, štúdium ukončené s červeným diplomom z Aplikovanej zoológie a poľovníctva. Každá Vaša štandardná požiadavka je pre nich poslanie, každá neštandardná je pre nich výzva, ktorú sa snažia čo najlepšie splniť.

Ak Vás niečo z našej spoločnosti IBO s.r.o. zaujalo ako zákazníka, partnera na veľkoobchodnú spoluprácu, alebo vidíte inú možnosť spoločnej spolupráce alebo vzájomného vzťah, tešíme sa na spoločný kontakt.


Firma IBO CZ s.r.o. bola založená ako dcérska firma slovenskej matky IBO s.r.o. so sídlom v Trenčíne. Vďaka dobrým vzťahom, veľmi podobným trhom a veľkému prepojeniu oboch štátov a mnohých partnerov úspešne podniká na českom trhu od roku 2009. Začínala so sekciou IBO CZ Prodej - servis pro les a zahradu.


Sekcia ponúka ucelenú ponuku strojov, náradia a doplnkov pre lesníctvo, záhradu, komunálne služby. Vybavenie pre hobby i profi užívateľov začína u motorových píl DOLMAR, HUSQVARNA, krovinorezy týchto značiek, rovnako, aj kosačiek na trávu. SABO, ako TOP výrobcu nemeckých strojov, kosačiek pre hobby i profi pouzitie, distribuuje firma aj veľkoobchodne po Českej republike. SNAPPER je obľúbená americká firma s ucelenou ponukou kosačiek, žacích traktorov a snežných fréz. Náradie FISKARS, ktoré spoločnosť dováža a s najväčším počtom položiek skladom dodáva veľkoobchodne na trh.

V ďalších rokoch postupne rozširovala sortiment predaja a dovážala na trh ďalšie značky ako špičkové japonské ručné pílky SILKY, silon MANIVER. Značka ELIET je známa všetkým, ktorí sa zaoberajú štiepkovaním dreveného odpadu. Belgické štiepkovače pracujú na princípe štiepania nie sekania. Do portfólia sekcie pribudla aj uznávaná značka v profi sektore, japonský CANYCOM. Žacie traktory do sklonov, vyrovnávanie pracoviska vo svahu, extrémna odolnosť, to je CANYCOM. Rovnako lesnícke a poľovnícke navijaky špeciálnej konštrukcie PORTABLE WINCH. Pribudlo aj veľmi kvalitné ručne kované náradie KRUMPHOLZ. Sekcia IBO CZ Prodej - Servis pro Les a Zahradu stále rozširuje svoj sortiment a tým uspokojuje väčší počet zákazníkov vo veľkoobchode i maloobchode.

Servis a opravy: všetok tovar ktorý predávame, zásadne vieme opraviť, na všetky prístroje robíme záručný i pozáručný servis a i po dlhých rokoch používania ich stále opravujeme.

PORADÍME VÁM

 • s výberom motorovej píly, krovinorezu, kosačky, trávneho traktora, snežnej frézy, štiepačky palivového dreva, štiepkovača, fúkača, vysávača
 • s voľbou osiva a hnojiva pri zakladaní a údržbe trávnika
 • pri nákupe vhodného náradia FISKARS
 • ďalej s: lištou, reťazou, strunovou hlavou, trojzubcom, strunou, pilníkom, kálačkami, s klinmi, úväzkami, lanami, olejmi,  tukmi, pásmami, sprejmi a s ďalšími vecami potrebnými pri vašej práci pri dome, na záhrade, či v lese
 • tiež požičiavame trávne prevzdušňovače

OPRAVÍME VÁM

 • motorovú pílu, krovinorez, kosačku, traktor, snežnú frézu značiek DOLMAR, HUSQVARNA, STIHL, SABO, SNAPPER
 • zaistíme opravu elektronáradia

NABRÚSIME VÁM

 • reťaz na píly
 • všetky nože a lišty na krovinorezy a kosačky
 • pílové lišty na stolné píly
 • nožnice na strihanie konárov
 • plotostrihy

Sekcia IBO CZ LOVEC je mladšia sekcia firmy IBO CZ. Dopĺňa portfólio firmy IBO CZ o služby poskytované pre prácu v lese, pre poľovníkov a pre odpočinok v prírode a voľný čas. Sekcia začínala od toho najmenšieho, predajom najväčšej ponuky poľovníckych odznakov, sokoliarskych, rybárskych odznakov, kľúčeniek a sošiek, ktoré výhradne IBO CZ LOVEC dováža pre SR a ČR. Ponuka sekcie sa rozširovala o produkty pre priateľov prírody, poľovníkov, fotografov, ochranárov. IBO CZ LOVEC dováža NORDIK PREDATOR vábničky, ponúka najväčšiu ponuku vábničiek a vnadidiel na zver.

Fotopasca – pojem a zariadenie, ktoré firma IBO priniesla do Česka, zákazníkom ponúka najväčší výber, vynikajúce ceny, kompletný servis, poradenstvo. Exkluzívne pre SR a ČR dovážame množstvo zvučných značiek fotopascí. Fotopasce približujeme priateľom prírody na výstavách, v odborných článkoch, v médiách a stále dopĺňame nové, výkonnejšie, s diaľkovou komunikáciou a pod. Samostatná monitorovacia technika s neviditeľnými nočnými infra prísvitmi umožňuje monitoring chát, zveri, fariem, hniezd, úľov, čiernych skládok, stavieb, polícii, ochranárom, pohraničnej stráži...

Optiku DELTA OPTICAL a VIXEN OPTICS s prijateľnými cenami a vynikajúcimi parametrami dováža IBO CZ LOVEC exkluzívne pre SR a ČR, ako aj optiku na nočné pozorovanie od amerického výrobcu nočných videní BERING OPTICS. Ponuku dopĺňa jeden z najväčších amerických výrobcov optiky VORTEX, ktorého tiež zastupujeme exkluzívne pre SR a ČR. Poskytuje doživotnú záruku. Najväčší sklad kožených výrobkov od najväčšieho českého výrobcu ZUBÍČEK.

Sme exkluzívny dovozca pre SR a PL renomovaných vyhrievačov a sušičov obuvi a odevov svetovej značky ALPENHEAT. Pre SR, ČR, PL poľovnícky a rybársky sektor dovážame vákuové baličky potravín osvedčeného výrobcu FOODSAVER s komplet doplnkami a príslušenstvom. FLIR - termovízie taktiež nájdete v našej veľkoobchodnej ponuke a rovnako aj u nás na predajni. Od nemeckého koncernu MERKEL - HAENEL, s tradíciou výroby zbraní od roku 1840, ponúkame kompletnú ponuku guľovníc, kozlíc, poloautomatov s nemeckou kvalitou a precíznosťou. V ponuke máme španielske vzduchovky NORICA, turecké obranné zbrane EKOL. K FISKARS náradiu sme pridali aj náradie a nože GERBER. Rozšírili sme tiež ponuku o protištekacie a výcvikové obojky, neviditeľné ploty a ostatné produkty značky DOGTRACE vyrobené v Európe, ktoré Vám pomôžu efektívne vycvičiť vášho psa. 

Od roku 2012 zastupujeme na Slovensku, a pre vynikajúce výsledky od roku 2014 aj v Česku, obrovského nemeckého dodávateľa prémiových výrobkov pre poľovníkov nemecky EUROHUNT. Pomáhame vydávať knihy odborným autorom! Otvorili sme pre Vás aj nové pobočky v Českej republike a ďalších okolitých krajinách. Sekcia IBO CZ LOVEC ponúka kompletné vybavenie na relax a na prácu v prírode, oblečenie, obuv, nože, kuše, umelé lebky, svietidlá, nočné videnia, doplnky. Pre lovcov zbrane a strelivo, pozorovaciu a streleckú optiku, sokoliarske potreby. Odborná literatúra a náučné filmy o prírode a love sú samozrejmosťou. Výroba poľovníckych zariadení, preparácia a bodovanie trofejí s certifikátom CIC a iné služby pre priateľov prírody a poľovníkov.

Tím IBO CZ LOVEC tvoria nadšenci vzdelaní v obore na lesníckych stredných a vysokých školách, štúdium ukončené s červeným diplomom z Aplikovanej zoológie a poľovníctva. Každá Vaša štandardná požiadavka je pre nich poslanie, každá neštandardná je pre nich výzva, ktorú sa snažia čo najlepšie splniť.

Ak Vás niečo z našej spoločnosti IBO CZ s.r.o. zaujalo ako zákazníka, partnera na veľkoobchodnú spoluprácu, alebo vidíte inú možnosť spoločnej spolupráce alebo vzájomného vzťahu, tešíme sa na spoločný kontakt.

Hore