EKO Impregnácia na textil a kožu TETRAO 250 ml

Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: Dostupný
9.90 € s DPH
 • Vhodná na impregnáciu takmer všetkých druhov textílií
 • Vytvára neviditeľný ekologický nano náter
 • Odpudzuje vodu a nečistoty z obuvi a odevov
 • Niekoľkonásobne dlhšia životnosť textilu a kože 
 • Antibakteriálne účinky 

TETRAO Nanometrická impregnácia obuvi, textilu, odevu a kože. Zabudnite na bežné impregnácie, ktoré sú vyrábané na báze teflónu, silikónu, vosku či oleja. Táto vysokokvalitná ekologická impregnácia je vhodná na impregnáciu takmer všetkých druhov neimpregnovaných textílií, pravej aj umelej nelakovanej a brúsenej kože. Prináša úplne nové možnosti do tradičného odvetvia výroby textilu a koženého oblečenia a obuvi. Účinná impregnácia odpudzuje vodu z topánok, odevov a textilu všetkých druhov látok vrátane stanov, čím chráni ich štruktúru. Prípravok tvorí neviditeľný ekologický nano náter pokrývajúci povrch, ktorý chráni vašu obuv či textil pred znečistením a vodou. Povrch je odolný voči vode, bahnu, snehu, cestnej soli a iným nečistotám. Materiál odpudzuje molekuly vody, čím výrazne predlžuje životnosť materiálu a čas medzi čistiacimi procesmi.

Narozdiel od klasických metód impregnovania oblečenia a obuvi, nano impregnovanie nepracuje na úrovni molekúl, ale na atomárnej úrovni. Využíva totiž efekt lotosového kvetu, ktorý zaisťuje omnoho účinnejší, odpudzujúci efekt a samočistiace vlastnosti. 

Impregnácia vytvára okolo vlákien ošetreného materiálu neviditeľný ochranný film, ktorý je omnoho odolnejší, než po bežnej impregnácii. Naviac zostáva priedušný, vďaka čomu chránený materiál dýcha a neplesnivie. Nohy sa nepotia, pretože impregnácia odpudzuje iba kvapaliny, no vzduch prepúšťa. Tým je zaručená priedušnosť celého materiálu. 

Nano impregnácia obuvi má výrazne vyššiu odpudzujúcu schopnosť proti vode (nepremokavosť) aj nečistotám a tiež niekoľkonásobne dlhšiu životnosť. Okrem účinnej ochrane zabezpečí impregnácia aj istotu pred vznikom nečistôt. 

Nech už ide o turistiku, náročné pracovné podmienky, alebo chôdzu po meste v topiacom sa snehu. Vďaka zmieneným vlastnostiam nano impregnáciu veľmi oceníte tam, kde začínajú mať bežné impregnácie na topánky problém. 

Dĺžka životnosti impregnácie samozrejme závisí na tom, akým spôsobom obuv používate, ale účinnosť tohto nano produktu sa pohybuje v radoch týždňov až mesiacov, zatiaľ čo účinnosť bežnej impregnácie klesá už po pár dňoch.

Nano impregnáciu NanoConcept odporúčame na všetky druhy topánok. Od spoločenskej obuvi, cez vychádzkovú až po outdoorovu alebo pracovnú obuv.

Preto môžete impregnáciu bez obáv aplikovať na akýkoľvek materiál obuvi: textilná látka, kožená obuv, nubuk, outdoor, umelá koža, brúsená koža, semiš, gore-tex

 • Prečo si kúpiť nano impregnáciu na obuv a textil ? 

  Impregnovaná obuv extrémne odpudzuje kvapalinu
 • Niekoľkonásobne dlhšia životnosť oproti bežnej impregnácií obuvi
 • Materiál topánky dýcha, nezatuchne a neplesnivie
 • Impregnačná vrstva je neviditeľná a odolná proti mechanickému zotretiu
 • Produkt vyvinutý špeciálne na impregnáciu textilu a kože
 • Veľmi ekologický spôsob impregnácie topánok a obuvi
 • Prípravok je bezfarebný a pri aplikácií neobťažuje zápachom

Návod na použitie:
Pred ošetrením povrch dôkladne očistite (odporúčame použiť Aktívnu čistiacu penu TETRAO alebo Univerzálny čistič TETRAO). Upravený povrch by mal byt čistý, suchý, odmastený. Pred použitím prípravok pretrepte po dobu asi 10 sekúnd a rovnomerne nastriekajte na požadovaný povrch zo vzdialenosti asi 15-20 cm, kým nenavlhne. Proces sušenia trvá cca 60 minút. Impregnujte pri teplote 5-30°C. Po približne 12 až 24 hodinách je povrch plne funkčný a umožňuje dlhšiu dobu trvanlivosti nanesenej impregnácie. Presný technologický postup pre priemyselné používanie dodáva výrobca na požiadanie.

UPOZORNENIE:
Ak si nie ste istý či už materiál bol impregnovaný, prípravok je nutné vyskúšať na malom kúsku povrchu materiálu z vnútornej strany odevu alebo obuvi. Ak existuje pochybnosť o tom, že materiál bol vopred impregnovaný, výrobok by sa mal najprv vyskúšať. Ak sa na materiáli objaví biely povlak – nepoužívajte prípravok, pretože to znamená, že materiál už bol impregnovaný. Ak sa pri impregnácii povrchu objavia bubliny, opatrne ich odstráňte bavlnenou alebo papierovou utierkou (neotierajte). Produkt je určený na priame použitie. Nerieďte ho ani nemiešajte s inými látkami!

Skladovanie:
Uchovávajte mimo dosahu detí. Držte mimo otvoreného ohňa. Prípadný zvyšný obsah zneškodnite ako nebezpečný odpad. Prenos a skladovanie je možné len v originálnom balení. Recyklujte len prázdne obaly. Po otvorení výrobok skladujte v pôvodných obaloch najviac 6 mesiacov.

Bezpečnostné opatrenia:
Pri práci s prípravkom dodržiavajte bežné bezpečnostné opatrenia ako pri práci s chemickými prípravkami. Obsahuje ľahko zápalné látky. Veľmi horľavý. Počas aplikácie prípravku nesmie byť v blízkosti otvorený oheň. Uchovávajte nádobu tesne uzavretú mimo dosahu zdrojov zapálenia. Zákaz fajčenia. Pri práci zabezpečte dostatočné vetranie. Dráždi oči. Pary môžu spôsobiť ospalosť a závrat. Zabráňte kontaktu s pokožkou a očami. V prípade kontaktu s pokožkou opláchnuť s väčším množstvom vody. V prípade kontaktu s očami vymyť s veľkým množstvom čistej vody a vyhľadať lekársku pomoc. V prípade prehltnutia nespôsobujte dávenie, ale požite väčšie množstvo vody a ihneď vyhľadajte lekársku pomoc. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Dátum spotreby: uvedený na obale
Výdatnosť: cca 100 ml/1-2 m2

Vyrobené na SLOVENSKU

Zakúpením produktov modernej a profesionálnej značky TETRAO podporujete návrat ohrozeného druhu Hlucháňa hôrneho (Tetrao urogallus) späť do prírody. IBO POĽOVNÍK sa aktívne podieľa na zvýšenie populácie tohto druhu vo voľnej prírode a zároveň na zlepšení kvality jeho životného prostredia.

Recenzie produktu EKO Impregnácia na textil a kožu TETRAO 250 ml

Anonym
Kvalita Cena Dlhá "Životnosť" po aplikovaní

Hore