Poľovnícky nôž TETRAO Boletus - zelený

Kategória: Nože TETRAO
Kód produktu: TX-MNOZ-BOLET/G
Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: Dostupný
129.90 € s DPH
  • Vyrobený v Taliansku 
  • Použitie kvalitnej ocele 
  • Jednoduchá manipulácia 
  • 3 základné čepele na spracovanie uloveného kusu 
  • Poistka typu Backlock 
  • Nešmýka sa ani v prípade mokrých rúk 

Jedinečný nôž TETRAO BOLETUS je ten správny pomocník na poľovačku. Je vytvorený pre aktívnych lovcov a na základe ich požiadaviek vznikla kombinácia jednoduchosti, robustnosti a špičkových materiálov. Obsahuje 3 základné čepele, ktoré sú potrebné pre pohodlné spracovanie uloveného kusu. Nôž, ktorý nesie latinský názov BOLETUS bol inšpirovaný prírodou a pomenovaný podľa jedlého a vynikajúceho rodu húb Boletus. Celý nôž je veľmi robustný a vyrobený z kvalitných materiálov. Použitá oceľ 440C je známa veľmi dobrou odolnosťou voči opotrebeniu a zároveň vysokou odolnosťou voči korózií. Právom je považovaná za jednu z najlepších zliatinových ocelí používaných v nožiarskom priemysle. Základná čepeľ noža s dĺžkou 85 mm je tvarovaná tak, aby poskytovala komfort pri spracovávaní ulovených kusov zveri. Je robustná, takže spoľahlivo zvládnete spracovanie aj veľkej trofejovej zveri. Čepeľ na vyvrhovanie má dostatočnú dĺžku a oblúkové zahnutie pre komfortné otvorenie dutiny brušnej. Dôležité pri vyvrhovaní je nekontaminovať pri vyvrhovaní divinu obsahom žalúdka a čriev, preto je čepeľ na vyvrhovanie zakončená tupou zagulatenou špičkou.

Tento špecifický tvar čepele zabezpečí pohodlné vyvrhnutie zveri bez narušenia vnútorných orgánov. Pílka má nízke zuby, ktoré sú vhodné na rezanie kostí. Práve vďaka nízkym a na husto uloženým zubom pílka nemá tendenciu sa zasekávať pri rezaní kosti. Prerezanie zámku pri vyvrhovaní je vďaka tomu komfortné a rýchle. Všetky čepele sa dajú jednoducho vyklopiť aj v rukaviciach. Každá čepeľ je zaistená proti samovoľnému zavretiu poistkou typu backlock. Tento typ poistky je ideálny pre lovecké zatváracie nože, pretože sa s ňou jednoducho manipuluje aj v rukaviciach a ľahko sa čistí. Črienky rukoväte sú vyrobené z materiálu G10, čo je veľmi odolný kompozit s výbornými vlastnosťami. Má protišmykový povrch a v spolupráci s textúrou vytvorenou na rúčke TETRAO BOLETUS sa nešmýka ani v mokrej ruke. Tento materiál naviac nenasiaka pachy, ľahko sa čistí a je fyzikálne veľmi stabilný, takže v lete na ostrom slnku nebude páliť a v zime v silnom mraze bude príjemne teplý.

Parametre produktu: 

Farba: zelený
Materiál čepele: 440C
Materiál rukoväte: G10
Povrch rukoväte: protišmykový
Typ poistky: Backlock
Dĺžka čepele: 85 mm

Zakúpením produktov modernej a profesionálnej značky TETRAO podporujete návrat ohrozeného druhu Hlucháňa hôrneho (Tetrao urogallus) späť do prírody. IBO POĽOVNÍK sa aktívne podieľa na zvýšenie populácie tohto druhu vo voľnej prírode a zároveň na zlepšení kvality jeho životného prostredia.

Recenzie produktu Poľovnícky nôž TETRAO Boletus - zelený

Hore