Benzínový pásový štiepkovač GTM Professional GTS1300RM s motorom Mitsubishi

Kategória: Štiepkovače
Kód produktu: MSGTS1305RM
Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: Dostupný
7 999.00 € s DPH

Benzínový štiepkovač GTM Professional GTS 1300RM s pásovým pohonom je ideálnym pomocníkom na prácu v nerovnom a ťažko prístupnom teréne. Je vhodný nielen do záhrady a parku, ale svoje uplatnenie nájde aj v lesnom hospodárstve. Tento benzínový pásový drvič konárov si ľahko poradí so strmými kopcami s uhlom až 20°. Podvozok je špeciálne znížený, vďaka čomu je vstupná výška len o 10 centimetrov vyššia ako model GTS1300 na kolesách. Tento model je vybavený motorom Mitsubishi GB40 s výkonom 13 koní. Mitsubishi GB40 je najsilnejším modelom vo svojom segmente. Motory Mitsubishi sú tichšie, spotrebujú menej paliva a oleja a menej vibrujú ako ktorýkoľvek iný motor.

GTS1300RM je výkonný stroj s kompaktnými rozmermi. Preto sa zmestí do minivanu, na každý príves a dokonca aj cez štandardnú záhradnú bránu. Drviaci systém pozostáva z kovového bubna (rotora), na ktorom sú namontované 2 nože. Ten pracuje rýchlo, efektívne a má vysokú kapacitu. Systém vťahuje čerstvé drevo s priemerom do 10 centimetrov (suché drevo do Ø 8 centimetrov), ktoré sa potom bez námahy rozdrví na jemnú drevnú štiepku.

Štiepky sú vyhadzované vysoko a cez otočný výstupný komín s nastaviteľným deflektorom sa vypúšťajú priamo do prívesu alebo do kolesového vozíka. Štiepkovač sa štandardne dodáva s nožmi PRO, ktoré majú dvakrát dlhšiu životnosť ako bežné nože. Stroj je certifikovaný inštitútom TÜV Rheinland a spĺňa najvyššie bezpečnostné normy.

Otočný komín

Model GTS1300RM sa štandardne dodáva s otočným komínom. Drevné štiepky sú vyhadzované vysoko a možno ich ľahko zbierať do traktora alebo prívesu.

- Výška komínu od zeme: 170 cm

- Smer komína: bočný / zadný, otočný o 180°

- Deflektor: plynulo nastaviteľný do 85°

Vstupný otvor 

Vstupný otvor vedie čerstvé konáre do Ø 10 centimetrov (suché drevo do Ø 8 cm) do štiepkovacieho systému. Vzhľadom na veľkosť vstupu je len zriedka potrebné vopred odstrániť tenké konáre. To zaručuje vysokú pracovnú rýchlosť. Gumové klapky vo vstupe zabraňujú tomu, aby bol štiepkovaný materiál odhodený späť k používateľovi.

- Rozmery: 50 x 35 cm

- Výška vstupného otvoru nad zemou: 111 cm

Podvozok s pásmi

GTS1300RM je namontovaný na nízkom a pevnom ráme. Táto konštrukcia si ľahko poradí so svahmi so sklonom až 20° bez straty rovnováhy. Štiepkovač je dômyselne skonštruovaný tak, aby stroj nebol zbytočne veľký a aby ho mohla obsluhovať a premiestňovať jedna osoba. Pásy poháňa spoľahlivý motor Loncin s 3 prevodovými stupňami a spiatočkou.

Pohon: Motor Loncin G200F 5,5 HP

3 prevodové stupne + spiatočka

Šírka pásov: 18 cm

- 1: 1,6 km/h

- 2: 2,9 km/h

- 3: 3,7 km/h

- R: 1,1 km/h

Systém štiepkovania

Štiepkovací systém pozostáva z kovového bubna (rotora), na ktorom sú namontované dva nože PRO, ktoré sa otáčajú vysokou rýchlosťou pozdĺž protinoža. Konáre sa automaticky vtiahnu dovnútra a bez námahy sa spracujú na krásne veľké, jemné štiepky.

Nože PRO sú vyrobené zo špeciálnej kovovej zliatiny a majú 2x dlhšiu životnosť v porovnaní s bežnými nožmi. Nože majú dve rezné hrany a pri opotrebovaní jednej strany sa dajú otočiť. Keď sú opotrebované obe strany, môžete si čepele nechať naostriť alebo vymeniť. Vždy to však nechajte na odborníka.

Štiepací systém pracuje rýchlo, efektívne a má vysokú kapacitu. Pri podiele vlhkosti 60-70% spracuje GTS1300 maximálne 880 kg zmiešaných odrezkov za hodinu.

Parametre:

Motor: Mitsubishi GB40

Maximálny výkon motora: 9,6 kW / 13 HP

Objem motora: 391 cm3

Objem palivovej nádrže: 6 l

Palivo: Euro98 (E5)

Olejový senzor: Nie

Maximálny výkon drvenia: 10 cm

Vstupný otvor: 50 x 35 cm

Výška vstupného otvoru nad zemou: 111 cm

Výška komínu od zeme: 170 cm

Deflektor: Plynulo nastaviteľný do 85°

Otočný komín: Áno

Núdzové tlačidlo + bezpečnostné prvky: Áno

Nože: 2 PRO nože + 1 protinôž

Rozmery: 215 x 72 x 160 cm

Hmotnosť: 362 kg

Podvozok:

Motor: Loncin G200F (5,5 HP)

Počet prevodových stupňov: 3 x dopredu a 1 x dozadu

Maximálna rýchlosť: 4,5 km/h

Šírka pásov: Rozmery: 18 cm

Recenzie produktu Benzínový pásový štiepkovač GTM Professional GTS1300RM s motorom Mitsubishi

Hore