Benzínový štiepkovač GTM Professional GTS 900C Compo s motorom Loncin

Kategória: Štiepkovače
Kód produktu: MSGTS902CG
Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: Dostupný
3 199.00 € s DPH 3 399.00 €

Benzínový štiepkovač GTM Professional GTS 900C Compo je multifunkčný stroj s dvoma rôznymi komínmi, ktoré sa dajú jednoducho vymeniť. Vysoký komín je vhodný na drvenie konárov do priemeru 8 centimetrov (suché drevo do 6 centimetrov). Pomocou nastaviteľného deflektora nastavíte požadovanú výšku výstupu a štiepku zbierate napríklad do prívesu, prípadne ju vyfúkate priamo v záhrade. Nízky komín je vhodný pre mäkké materiály, ako je tráva, hobliny zo živého plota alebo zvyšky rastlín. Rozdrvený materiál spôsobuje zrýchlený proces kompostovania. Tento vysokovýkonný stroj ako stvorený na profesionálne používanie v oblasti údržby stromov, v lesníctve či starostlivosti o pozemky.

Štiepkovač GTS 900C Compo je vybavený výkonným motorom Loncin G900F s výkonom 7,3 kW a účinným rotorovým systémom štiepkovania. Tento systém pozostáva z rotora s dvoma nožmi PRO, ktoré sa vysokou rýchlosťou otáčajú pozdĺž protinoža. Nože PRO z vysokolegovanej ocele majú mimoriadne dlhú životnosť a dve rezné hrany, takže sa dajú otočiť a znovu použiť.

Vďaka širokému vstupu je len málokedy potrebné vopred odstraňovať tenké konáre. To zaručuje vysokú pracovnú rýchlosť. Model 900C je ľahký a jednoducho sa premiestňuje vďaka veľkej rukoväti. Kompaktné rozmery a upevňovacie oká pod vstupným otvorom umožňujú bezpečnú prepravu stroja. Vďaka robustnému podvozku a dômyselným proporciám je štiepkovač dokonale vyvážený. Model 900C je vybavený núdzovým zastavením a spĺňa najnovšie európske normy pre bezpečné používanie.

Compo

Compo je skratka pre štiepkovače, ktoré môžu drviť aj kompostovať. Tieto modely sú vybavené dvomi výstupmi, jedným vysokým a jedným nízkym. Menia sa v závislosti od materiálu, ktorý chce užívateľ drviť. Výmena komínov je jednoduchá a trvá len zopár minút. Vysoký komín je určený pre tvrdé materiály (konáre s priemerom 8 centimetrov, suché drevo do 6 centimetrov). Nízky komín je určený pre mäkké materiály ako sú menšie konáre, zvyšky rastlín alebo lístie. 

Bezpečnosť na prvom mieste

Štiepkovač GTS 900C spĺňa najprísnejšie bezpečnostné a kvalitatívne normy. Preto je urobené všetko pre zaistenie bezpečnosti používateľa a poskytnutie najvyššej kvality.

Odolný a robustný

Pevný podvozok a účinný systém rotora zabezpečujú dlhú životnosť drviča. Stroj stojí na dvoch širokých, robustných kolesách z hrubej gumy a ľahko sa s ním manévruje. Kolesá majú priemer 39 centimetrov.

Jednoduché používanie

Štiepkovač je ľahký a dokonale vyvážený, takže tento stroj môže obsluhovať a premiestňovať jedna osoba (prípadne s voliteľnou ťažnou tyčou). Vďaka kompaktným rozmerom sa zmestí do každého prívesu, dodávky a dokonca aj cez záhradnú bránu.

Rýchly, efektívny a vysokokapacitný

Drviaci systém pozostáva z kovového rotora, na ktorom sú namontované 2 nože PRO, ktoré sa vysokou rýchlosťou otáčajú pozdĺž protinoža. Čerstvé/zelené drevo s priemerom do 8 cm sa tak vtiahne dovnútra a ľahko sa spracuje na jemnú drevnú štiepku. Rozdrvený materiál je ideálny napríklad na použitie ako kompost a výplň okrajov a záhradných chodníkov. Drevná štiepka je vysoko vyhadzovaná a cez deflektor ide priamo do prívesu alebo traktora. Výkonný a spoľahlivý motor Loncin G300F vás nesklame a vyniká pomerom cena/kvalita.

Systém štiepkovania

Štiepkovací systém pozostáva z kovového bubna (rotora), na ktorom sú namontované dva nože PRO, ktoré sa otáčajú vysokou rýchlosťou pozdĺž protinoža. Konáre sa automaticky vtiahnu dovnútra a bez námahy sa spracujú na krásne veľké, jemné štiepky.

Nože PRO sú vyrobené zo špeciálnej kovovej zliatiny a majú dvakrát dlhšiu životnosť ako bežné nože. Nože majú dve rezné hrany a pri opotrebovaní jednej strany sa dajú otočiť. Keď sú opotrebované obe strany, môžete si čepele nechať naostriť alebo vymeniť. Vždy to nechajte na odborníkov.

Rám

Robustný a odolný rám zabezpečuje dokonalé vyváženie modelu GTS 900C. Vďaka kompaktným rozmerom sa stroj dá ľahko prepravovať v dodávke alebo napríklad na prívese.

Núdzové tlačidlo

Na ráme je namontované núdzové tlačidlo ako bezpečnostný prvok. Núdzové tlačidlo sa dá ľahko aktivovať nohou a motor sa okamžite zastaví. 

Parametre:

Motor: Loncin G300F

Maximálny výkon motora: 7,3 kW / 10 HP

Objem motora: 302 cm3

Objem palivovej nádrže: 5.5 l

Palivo: Euro98 (E5)

Olejový snímač: Áno

Maximálny výkon drvenia: 8 cm

Výška vstupného otvoru nad zemou: 102 cm

Veľkosť vstupného otvoru: 40 x 28 cm

Výška komínu od zeme (vysoký výstup): 118 cm

Výška komínu od zeme (nízky výstup): 35 cm

Deflektor: Plynulo nastaviteľný do 85°

Núdzové tlačidlo + bezpečnostné prvky: Áno

Priemer kolies: 39 cm

Kolesá s guličkovými ložiskami: Áno

Nože: 2 PRO nože + 1 protinôž

Rozmery: 198 x 63 x 142 cm

Hmotnosť: 157 kg

*Verzia s otočným komínom +220€

Recenzie produktu Benzínový štiepkovač GTM Professional GTS 900C Compo s motorom Loncin

Hore