Benzínový štiepkovač GTM Professional GTS 900G s motorom Loncin

Kategória: Štiepkovače
Kód produktu: MSGTS903G
Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: Dostupný
2 499.00 € s DPH 2 995.00 €

Benzínový drvič GTM Professional GTS 900G je výkonný stroj ako stvorený na profesionálne používanie v oblasti údržby stromov, v lesníctve či starostlivosti o pozemky. Tento model má mimoriadne široký výstup (40 x 28 cm) pre vysokú pracovnú rýchlosť. Štiepkovač je vybavený silným a spoľahlivým motorom Loncin G300F s výkonom 7,3 kW. Veľkou výhodou systému stroja je, že si vetvy priťahuje sám a na užívateľovi je len vkladanie vetiev do násypky. GTS 900G si hravo poradí s konármi s maximálnym priemerom 8 centimetrov. Samozrejmosťou je núdzové tlačidlo, ktoré je namontované na ráme ako bezpečnostný prvok. Núdzové tlačidlo sa dá jednoducho aktivovať nohou a motor sa okamžite zastaví. Stroj spĺňa okrem iného prísnu normu NEN-EN 13683+A2 pre záhradné stroje na bezpečné používanie.

GTM Professional má vo výrobe a vývoji štiepkovačov dlhoročnú skúsenosť a rada GTS patrí medzi najlepšie predávané drviče na viacerých trhoch západnej Európy. Dôvodom pre väčšinu zákazníkov je vynikajúci pomer medzi cenou, kvalitou a výkonom. Záhradné drviče majú veľmi premyslený a unikátny dizajn. Motor majú uložený pod komínom, vďaka čomu sú veľmi kompaktné a pri skladovaní zaberú minimum miesta. Taktiež na ideálnom mieste je umiestnené ťažisko a so strojom sa tak pomerne ľahko manipuluje. Drvič môžete na určené miesto buď vliecť alebo ho môžete veľmi jednoducho rozložiť na jednotlivé časti a následne ho bez akýchkoľvek problémov preveziete v bežnom osobnom automobile. Rozmontovanie alebo zmontovanie štiepkovača nezaberie viac ako 5 minút.

Bezpečnosť na prvom mieste

Štiepkovač GTS 900G spĺňa najprísnejšie bezpečnostné a kvalitatívne normy. Preto je urobené všetko pre zaistenie bezpečnosti používateľa a poskytnutie najvyššej kvality.

Odolný a robustný

Pevný podvozok a účinný systém rotora zabezpečujú dlhú životnosť drviča. Stroj stojí na dvoch širokých, robustných kolesách z hrubej gumy a ľahko sa s ním manévruje. Kolesá majú priemer 39 centimetrov.

Jednoduché používanie

Štiepkovač je ľahký a dokonale vyvážený, takže tento stroj môže obsluhovať a premiestňovať jedna osoba (prípadne s voliteľnou ťažnou tyčou). Vďaka kompaktným rozmerom sa zmestí do každého prívesu, dodávky a dokonca aj cez záhradnú bránu.

Rýchly, efektívny a vysokokapacitný

Drviaci systém pozostáva z kovového rotora, na ktorom sú namontované 2 nože PRO, ktoré sa vysokou rýchlosťou otáčajú pozdĺž protinoža. Čerstvé/zelené drevo s priemerom do 8 cm sa tak vtiahne dovnútra a ľahko sa spracuje na jemnú drevnú štiepku. Rozdrvený materiál je ideálny napríklad na použitie ako kompost a výplň okrajov a záhradných chodníkov. Drevná štiepka je vysoko vyhadzovaná a cez deflektor ide priamo do prívesu alebo traktora. Výkonný a spoľahlivý motor Loncin G300F vás nesklame a vyniká pomerom cena/kvalita. 

Systém štiepkovania

Štiepkovací systém pozostáva z kovového bubna (rotora), na ktorom sú namontované dva nože PRO, ktoré sa otáčajú vysokou rýchlosťou pozdĺž protinoža. Konáre sa automaticky vtiahnu dovnútra a bez námahy sa spracujú na krásne veľké, jemné štiepky.

Nože PRO sú vyrobené zo špeciálnej kovovej zliatiny a majú dvakrát dlhšiu životnosť ako bežné nože. Nože majú dve rezné hrany a pri opotrebovaní jednej strany sa dajú otočiť. Keď sú opotrebované obe strany, môžete si čepele nechať naostriť alebo vymeniť. Vždy to nechajte na odborníkov.

Rám

Robustný a odolný rám zabezpečuje dokonalé vyváženie modelu GTS 900G. Vďaka kompaktným rozmerom sa stroj dá ľahko prepravovať v dodávke alebo napríklad na prívese.

Núdzové tlačidlo

Na ráme je namontované núdzové tlačidlo ako bezpečnostný prvok. Núdzové tlačidlo sa dá ľahko aktivovať nohou a motor sa okamžite zastaví.

Parametre:

Motor: Loncin G300F

Maximálny výkon motora: 7,3 kW / 10 HP

Objem motora: 302 cm3

Objem palivovej nádrže: 5,5 l

Palivo: Euro98 (E5)

Olejový snímač: Áno

Maximálny výkon drvenia: 8 cm

Výška vstupného otvoru nad zemou: 102 cm

Veľkosť vstupného otvoru: 40 x 28 cm

Výška komínu od zeme: 118 cm

Smer vyhadzovania: Dozadu

Deflektor: Plynulo nastaviteľný do 85°

Núdzové tlačidlo: Áno

Priemer kolies: 39 cm

Kolesá s guličkovými ložiskami: Áno

Nože: 2 nože + 1 protinôž

Rozmery: 148 x 63 x 153 cm

Hmotnosť: 147 kg

*Verzia s otočným komínom +220€

Recenzie produktu Benzínový štiepkovač GTM Professional GTS 900G s motorom Loncin

Hore