Benzínový štiepkovač GTM Professional GTS1300WDG s motorom Loncin

Kategória: Štiepkovače
Kód produktu: MSGTS1305WDG15
Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: Dostupný
6 299.00 € s DPH

GTM Professional GTS1300WDG je benzínový štiepkovač s pohonom na profesionálne využitie v oblasti údržby stromov a terénne úpravy. Vďaka batériovému systému (2x 12 V) sa tento drvič konárov ľahko premiestňuje. S plnou batériou možno prejsť vzdialenosť približne 6 km po rovnom chodníku alebo 2 km v kopcovitom alebo blatistom teréne. Systém má 2 rýchlosti vpred (3 a 6 km/h) a dve rýchlosti vzad (1,5 a 3 km/h).

Pohonný systém je vhodný pre svahy so sklonom do 15°, takže stroj môžete ľahko naložiť do dodávky alebo napríklad na príves. Vďaka 2 robustným pneumatikám vzadu a 2 otočným kolesám vpredu je model GTS1300WDG veľmi dobre ovládateľný. Vďaka riadidlám namontovaným pod vstupom nie je riadenie žiadnym problémom. Na riadidlách môžete tiež nastaviť požadovanú rýchlosť a skontrolovať zostávajúcu výdrž batérie.

Štiepkovač je vybavený silným motorom Loncin G420F s výkonom 15 koní a je vhodný na drvenie konárov do priemeru 10 centimetrov (suché drevo 8 centimetrov). Loncin G420F je výkonný a spoľahlivý motor s vynikajúcim pomerom ceny a kvality. Účinný rotorový štiepkovací systém automaticky vťahuje konáre dovnútra, čo zaručuje vysokú pracovnú rýchlosť. Nože PRO vyrobené z vysokolegovanej ocele majú mimoriadne dlhú životnosť a sú vybavené dvoma reznými hranami. Keď sú obe strany opotrebované, nože sa dajú naostriť (vždy to nechajte urobiť odborníkom).

Aj tento model je vybavený rôznymi bezpečnostnými prvkami. Model GTS1300WDG má napríklad bezpečnostné spínače umiestnené na vstupnom otvore a komíne, ktoré blokujú prevádzku počas údržbárskych prác. Okolo vstupného otvoru je namontovaná bezpečnostná lišta, ktorá v núdzových situáciách okamžite preruší prevádzku stroja. Okrem toho stroj spĺňa prísnu lesnícku normu (NEN-EN 13525:2020), ktorá zaručuje bezpečné používanie. Drvič sa štandardne dodáva s 270° otočným komínom a sadou počítadla hodín. 

Otočný komín

Model GTS1300WDG sa štandardne dodáva s otočným komínom. Drevné štiepky sú vyhadzované vysoko a možno ich ľahko zbierať do traktora alebo prívesu.

- Výška komína: 160 cm

- Smer komína: otočný o 270°

- Deflektor: plynulo nastaviteľný do 100° 

Kolesá

GTS1300WDG stojí na dvoch širokých, stabilných kolesách z hrubej gumy a ľahko sa s ním manévruje. Vďaka dvom otočným kolesám, ktoré sú vpredu namontované na výkyvnej náprave, nie je riadenie žiadnym problémom. A so šírkou len 72,5 cm sa stroj ľahko zmestí cez štandardnú záhradnú bránu.

- Optimálna manévrovateľnosť

- Kolesá s guličkovými ložiskami vzadu: Ø 39 cm

- Otočné kolesá vpredu: Ø 25 cm

Vstupný otvor

Vstupný otvor vedie čerstvé konáre do Ø 10 (suché drevo do Ø 8 cm) do štiepkovacieho systému. Vzhľadom na veľkosť vstupu je len zriedka potrebné vopred odstrániť tenké konáre. To zaručuje vysokú pracovnú rýchlosť. Gumové klapky vo vstupe zabraňujú tomu, aby bol štiepkovaný materiál odhodený späť k používateľovi.

- Vstupné rozmery: 50 x 35 cm

- Výška vstupu: 106 cm

Systém pohonu kolies

Preferovaný smer a rýchlosť sa ovládajú na rukoväti. Pohyb štiepkovača nebol nikdy predtým jednoduchší.

- Vlastný pohon

- 2 x 12 V batérie

- Plné nabitie za cca 4,5 hodiny

- Dojazd na rovnom povrchu: 6 km

- Dojazd na nerovnom teréne: 2 km

- Vhodné na svahy so sklonom do 15°

- Dve rýchlosti jazdy vpred: 3 a 6 km/h

- Dve rýchlosti pri cúvaní: 1,5 a 3 km/h

Systém štiepkovania 

Štiepkovací systém pozostáva z kovového bubna (rotora), na ktorom sú namontované dva nože PRO, ktoré sa otáčajú vysokou rýchlosťou pozdĺž protinoža. Konáre sa automaticky vtiahnu dovnútra a bez námahy sa spracujú na krásne veľké, jemné štiepky.

Nože PRO sú vyrobené zo špeciálnej kovovej zliatiny a majú 2x dlhšiu životnosť v porovnaní s bežnými nožmi. Nože majú dve rezné hrany a pri opotrebovaní jednej strany sa dajú otočiť. Keď sú opotrebované obe strany, môžete si čepele nechať naostriť alebo vymeniť. Vždy to však nechajte na odborníka.

Parametre:

Motor: Loncin G420F

Maximálny výkon motora: 11,02 kW / 15 HP

Objem motora: 420 cm3

Objem palivovej nádrže: 6.5 l

Palivo: Euro98 (E5)

Olejový senzor: Áno

Čas nabíjania batérie: 4,5 h

Maximálny výkon drvenia: 10 cm

Výška vstupného otvoru nad zemou: 106 cm

Veľkosť vstupného otvoru: 50 x 35 cm

Výška komínu od zeme: 160 cm

Smer komína: nastaviteľný do 270°

Deflektor: Plynulo nastaviteľný do 100°

Núdzové tlačidlo + bezpečnostné prvky: Áno

Kolesá s guličkovými ložiskami vzadu: 39 cm

Otočné kolesá vpredu: 25 cm

Nože: 2 PRO nože + 1 protinôž

Rozmery: 150 x 72,5 x 163 cm

Hmotnosť: 235 kg

Recenzie produktu Benzínový štiepkovač GTM Professional GTS1300WDG s motorom Loncin

Hore