Využitie elektronických obojkov pre psov

Výcvikový elektronický obojok je spoľahlivým, účinným a bezpečným prostriedkom, ktorý je vhodný pre výcvik psov všetkých plemien a veľkostí už od 6 mesiacov veku. Jedná sa o výcvikové zariadenie, vďaka ktorému posilňujete váš výchovný vplyv na psa a tým ho odučíte nežiaducemu správaniu. Obojok vhodný pre majiteľov psov, ktorí majú problém s privolaním psa vo voľnom priestore, v prírode, kedy pes utečie za zverou, alebo za iným pre neho lákavým cieľom.

Pes pod kontrolou

Elektronické obojky značky Dogtrace českého výrobcu VNT electronics s. r. o. Sú vyvíjané v spolupráci s poprednými českými športovými kynológmi a veterinármi. Značka sa riadi mottom "pes pod kontrolou" a tejto filozofií zodpovedajú aj funkcie výcvikových obojkov. Vďaka nim máte možnosť vykonávať korekcie nežiaduceho správania v správny čas a s ohľadom na aktuálnu situáciu a temperament vášho psa. Tým docielite toho najefektívnejšieho tréningu a upevňujete zároveň žiaduce správanie vášho psa. S výcvikovým elektronickým obojkom môžete tiež dosahovať lepšie výsledky pri konkrétnom posilňovaní povelov, alebo špecifických cvikov z rôznych odvetví kynológie.

Ako vybrať správny elektronický obojok?

Elektronický výcvikový obojok vám vo veľmi krátkej dobe pomôže s výchovou vášho psa a uposlúchnutie povelov, pretože pes uvažuje na princípe pohodlia - nepohodlia a tým pádom sa snažia vyhnúť nepríjemnému pocitu. Obojok je možné použiť už pre 6 mesačné šteňatá, ktoré vedia poslúchnuť základné povely. Existujú modely s dosahom od 200 do 2000 metrov a rôznymi kombináciami funkcií ako sú stimulačné impulzy, booster, akustický signál, svetlo a vibrácie. Výhodou je, že na jeden ovládač môže prebiehať výcvik aj dvoch psov. Novinkou je špeciálny model ONE, ktorý má najmenší a najľahší prijímač na svete. Je preto vhodný pre všetky plemená vrátane tých najmenších. Ideálne  kombinácie  vlastností obojku, ktoré si prajete, si najlepšie zostavíte sami na e-shope www.ibo.sk/dogtrace.