Boli sme na návšteve vo firme Swarovski

Dňa 7-8.11 sa naša firma zúčastnila školenia vo výrobnom závode Swarovski. Cesta na miesto nebola krátka, trvala bezmála 6 hodín. Z Trenčína sme teda vyrážali už v 6,00 hodín. Na 12,00 bolo nachystané privítanie a ľahký obed.

Potom začalo školenie.
Preškolenie bolo veľmi zaujímavé, dozvedeli sme sa, že prvopočiatok spoločnosti je datovaný rokom 1882 v Jablonci v Českej republike. Tu Daniel Swarovski vynašiel a skonštruoval prvý brúsiaci stroj.

Firmu teda vybudoval on a jeho traja synovia. Dnes Swarovski ovláda už 5-tá generácia. Firmu riadi rodinná rada. Skladá sa z 3 divízií a to: CRYSTAL, OPTIK a TYROLIT. Swarovski v dnešnej dobe zamestnáva na 31 000 ľudí a v roku 2015 sa jej podaril obrat v sume 3,37mld. EUR
Divíziu optik, ktorá nás samozrejme najviac zaujíma riadi pani Carin-Schiesl-Swarovski. Celá výroba optiky je len v Rakúskom Absame. Po detailnom predstavení firmy, nás čakala prehliadka. V naozaj obrovskom závode, sme videli tzv. učňovské centrum, ktoré pripravuje študentov na prácu priamo vo Swarovski.

Výrobné centrum, kde sme sa zoznámili s pracovitosťou a precíznosťou miestnych zamestnancov a to od brúsenie skla, montáže elektroniky, až po detailné skladanie výrobkov Swarovski. Po tejto prehliadke nasledovala súťaž v streľbe s optikou Swarovski. V tejto súťaži sa IBO umiestnilo na 3 mieste. Nasledovala naozaj výborná večera v miestnom zámočku, kde bola podávaná zverina. Po večeri nasledovala voľná zábava. Niekto navštívil saunu a niekto sa zabudol na loby-BARU Smile

Druhý deň školenia. Tento deň bol venovaný čisto novinke, a to puškohľadu Z8i a ďalekohľadu EL Range. Nasledovali opäť testy v tuneli, ktorý bol patrí pod školiace miestností. Po zoznámení, nás inštruktori ukázali nový program na www stránkach. Celé je to venované balistické programy a nastavovanie optiky pre športové a diaľkovú streľbu. Po veľmi zaujímavom školenie nasledoval návrat domu v podvečerných hodinách. Sme veľmi radi, že sme ako pre nás tak pre našich zákazníkov absolvovali cubbie profesionálne školenie. S našimi novými skúsenosťami sa s Vami radi podelíme na našich predajniach na slovenských aj v Česku.

Na Vašu návštevu sa teší kolektív IBO Smile