Novinka vo svete GPS obojkov z Česka za polovicu, a máte svojho pomocníka pod kontrolu

Firma VNT electronics, s.r.o., predstavila tento rok najočakávanejšiu novinku a to GPS obojok, ktorý láka svojou jednoduchosťou a hlavne dostupnou cenou. Hlavnou oblasťou pôsobenia spoločnosti VNT electronics, s.r.o. je vývoj, predaj a distribúcia vlastných výrobkov pod obchodnou značkou Dogtrace. Všetky tieto produkty sú zamerané na zefektívnenie výcviku poslušnosti psov a preto sa im darí napĺňať motto: "Pes pod kontrolou". Pri vývoji všetkých produktov úzko spolupracujú sprofesionálnymi športovými kynológmi a veterinármi.

V dnešnej dobe začínajú byť GPS zariadenia pre psov čoraz populárnejšie a dá sa povedať, že v niektorých oblastiach priam nevyhnutné. GPS sledovací systém pomôže hlavne pri reálnych situáciách v teréne so psom. Je priam nenahraditeľným pomocníkom pri závažných poraneniach psa v teréne. Pomôže Vám presne lokalizovať pozíciu Vášho štvornohého priateľa a Vy mu tak dokážete rýchlo poskytnúť potrebnú pomoc.

Skúška novinky v praxi

GPS lokátor Dogtrace sa vyznačuje hlavne svojou jednoduchosťou a vysokým dosahom, ktoré dopĺňa kvalitné spracovanie prístroja. GPS lokátor má dosah až do 20 km pričom tento dosah je možný iba na otvorenom a rovnom priestranstve. V praxi sme najhoršiu vzdialenosť dosahu namerali 4,6 km, išlo však o hornatý terén, ktorý bol zalesnený hustým smrekovým lesom. 


IBO Poľovník vám exkluzívne na Slovensko prináša kvalitné výcvikové a sledovacie obojky značky Dogtrace. Ich produkty vrelo odporúča veľké množstvo zákazníkov, ktorí sa k nám s radosťou vracajú.

Nový GPS obojok ponúka sledovanie až 9 psov naraz. Svojho štvornohého pomocníka budete mať vždy po kontrolou vďaka viacerým užitočným funkciám. Napr. funkcia „FENCE“, pomocou ktorej si nastavíte vzdialenosť, ktorú Váš pes môže prekročiť, a ak ju aj prekročí, GPS lokátor Vás automaticky upozorní. Samozrejmosťou je aj funkcia „BEEPER“, ktorá zabezpečuje detekciu pohybu a státia psa. Vysielač a prijímač sú vyrobené z kvalitných materiálov a sú 100% vodotesné, oba sú nabíjacie pomocou priloženej nabíjačky. Prijímač má veľký displej, ktorý je skvele čitateľný aj na ostrom slnku. Na displeji prijímača sa zobrazujú údaje o sile signálu prijímača a vysielača. Ďalej sa na displeji zobrazuje indikátor stavu nabitia oboch batérií, pričom nesmie chýbať kompas, ktorý s veľkou presnosťou ukazuje smer a vzdialenosť Vášho psa. Vysielač má kompaktné rozmery, vďaka ktorým sa hodí pre malé,ale aj veľké plemena psov. Výdrž batérie obojku je 40 hodín. 

GPS lokátor Dogtrace neponúka podporu máp, avšak ponúka jednoduché prostredie, kvalitné spracovanie a vysoký dosah medzi prijímačom a vysielačom. Svojich zákazníkov si získa hlavne dlhou výdržou batérie, kvalitným displejom a vstavanou batériou. A v neposlednom rade hlavne svojou cenou, ktorá je dostupná pre každého, kto chce mať svojho pomocníka neustále pod kontrolou.