Oslava desiateho výročia medzinárodnej firmy OLIGHT

Oslava desiateho výročia medzinárodnej firmy OLIGHT - ako zástupca OLIGHT pre SR a CR sme boli poctený pozvánkou na takúto veľkolepú akciu.

OLIGHT, vedúca značka vo vývoji a výrobe ručných LED svietidiel, bola založená v roku 2007 a tento rok nás príjemne prekvapili, že značka OLIGHT v tomto roku bude oslavovať desiate výročie od svojho etablovania sa na svetovom trhu. Teda, že v júli 2017 bude veľká celosvetová párty tak, ako sa na takúto značku patrí. Táto párty sa konala v priemyselnej metropole Číny, meste SHENZHEN, ktoré má 20 mil. obyvateľov a vážne nespí. Teda sadáme do lietadla a ideme to zažiť, aby sme mohli každému vyrozprávať, čo je za pozadím značky OLIGHT z pohľadu domáceho a aby sme spoznali každý detail životného cyklu produktu OLIGHT od A po Z.

Uvítanie bolo veľkolepé. Ani sme netušili koľko ľudí sa v tejto firme každodenne točí. Bolo nám povedané, že spoločnosť má viac ako 150 zamestnancov, z ktorých každý jeden nás vítal. Prvý deň sme strávili prezentáciou administratívnych priestorov spoločnosti, ktoré boli na veľmi reprezentačnej úrovni. Medzi štandardy tejto spoločnosti patrí napríklad knižnica pre zamestnancov, showroom s produktami a fitness centrum. Fakt veľmi nadpriemerné. Keďže sme tam boli práve v období monzúnových dažďov a teplota sa šplhala na 35 stupňov pri 81% vlhkosti ocenili sme klimatizované priestory zasadačiek, kde sme sa zhromaždili z celého sveta zástupcovia krajín ako USA, RUSKO, ČÍNA, NEMECKO, ŠKANDINÁVSKE KRAJINY, TALIANSKO, ŠPANIELSKO, UKRAJINA, IRAK a mnoho ďalších.

Večere s národnými umelcami Číny, meetingy v obrovských nadštandardných hoteloch s wellness a masážami cez dve poschodia, reštaurácia s točiacim sa výhľadom, maľovanie do piesku, prehliadka "kultúr" a jednotlivých častí Číny v jednom obrovskom parku, kde sme videli od čínskeho poľnohospodárstva na východe po zakázané mesto, alebo Čínsky múr... program, starostlivosť, jedlo, prístup bol na najvyššej úrovni, boli sme naozaj veľmi milo prekvapení. Olight nám týmto ukázal že je SVETOVÁ firma, za ktorú sa nemusí hanbiť ani žiadny Američan, či iný "riaditeľ sveta!. 

Náš však najviac zaujímal deň, kedy sme boli pozvaní priamo do výroby, kde sme mohli spoznať proces tvorby každého produktu. Výrobné haly sa nachádzali zhruba 40 minút jazdy od administratívnej budovy no stále v centre mesta. Po príchode a rozdelení do skupín naša exkurzia začala. Od priamej výroby tiel svietidiel z hliníkových trubiek v CNC mašinách, ich detailné dolaďovanie až po balenie produktov kedy všetko je presne plánované a vážené. Každá jedna súčasť svietidla je otestovaná predtým, ako je kompletovaná. Veľmi zaujímavou časťou je gravírovanie názvov, log a výrobných čísel na produkty. Každý jeden produkt prechádza rukami pracovníkov, ktorý detailne za použitia laserovej techniky gravírujú do teľa svietidla. Posledný krok kompletizácie a balenia (ktorý sme si aj osobne vyskúšali) a šup do vychystávacieho skladu, odkiaľ prúdi všetok tovar dokonale zabalený do celého sveta.

Celkovo na návšteve u nášho partnera sme strávili 5 dní plných nových zážitkov a zaujímavostí, ktoré posúvajú túto značku ďalej, za jej hranice pretože už všetci dobre vieme, že značka OLIGHT nie je len svietidlo, ale aj kus duše človeka vložený s precíznosťou pod globálnym brandom s dlhoročnou tradíciou a podporou.