Špičkové svietidlá s doživotnou zárukou – OLIGHT

V krátkosti o firme OLIGHT

OLIGHT Technology je spoločnosť, ktorá sa špecializuje výrobou LED svietidiel vysokej kvality. Svietidlá OLIGHT sú vybavené najmodernejšou LED technológiou a najvyšším štandardom prevedenia. Primárne sa zameriava na výrobu svietidiel “Premium Aluminium“, ktoré slúžia na každodenné použitie (EDC), outdoorové, vojenské účely, špeciálne jednotky, svietidlá pre poľovníkov, záchranárske či pátracie akcie a podobne. Vývojári firmy OLIGHT neustále pracujú na rozširovaní základne zákazníkov a na zväčšovaní škály produktov

Na trhu sa objavuje čoraz viac značiek svietidiel, ktoré nespĺňajú to, čo výrobca garantuje. OLIGHT = Americký výrobca svietidiel zo špeciálnych materiálov (zmesi leteckého hliníka) odolného voči silným nárazom, korózii a prvotriednymi LED – diódami s doživotnou funkčnosťou, vodotesnosťou robí túto značku jednoducho neprekonateľnou. Vysoký výkon a jednoduchá obsluha - to sú prednosti svetovo obľúbených svietidiel OLIGHT, ktoré možno vybaviť diaľkovým spínačom, montážou, farebnými filtrami, nabíjacími batériami...Naším poslaním je ponúknuť rad svietidiel vynikajúcej kvality a výkonu, dostupný servis a priaznivé ceny. Spokojnosť zákazníkov je vždy naším prvoradým cieľom. Snažíme sa napĺňať požiadavky našich klientov s vysoko kvalitnými produktmi, dobrým servisom a včasnými dodávkami.

Najvýkonnejšie svietidlo na zemeguli!

X6 MARAUDER – špičkové nabíjacie vyhľadávacie svietidlo, ktoré prináša špičkový svetelný tok až 5000 ANSI lúmenov a dosvit neuveriteľných 640 metrov. V súčasnosti je tento model najvýkonnejším sériovým ručným LED svietidlom na svete. Brutálny svetelný výkon je dosiahnutý vďaka použitiu šiestich vysoko výkonných LED Cree XM-L T6. Toto svietidlo je vybavené špičkovou lítium-polymérovou batériou, ktorá je umiestnená v separátnom puzdre, ktoré je možno pohodlne nosiť na opasku. Telo svietidla je vyrobené z hliníkovej zliatiny 6N01-T6 a opatrené masívnymi rebrami pre dokonalé chladenie. Držadlo spolu s krytom prednej a zadnej časti svietidla sú vyrobené z nárazuvzdorného plastu vystuženého karbónovými vláknami (podiel 20%). Vysoko kvalitná pevná konštrukcia a špičkový výkon predurčuje svietidlo OLIGHT X6 Marauder pre profesionálne použitie, vyhľadávacie a záchranné akcie a všetky operácie, ktoré vyžadujú najvyšší výkon.

Toto parádne svietidlo poskytuje štyri úrovne svetelného výkonu:

• 5000 lm (výdrž 1,25 hodiny)
• 1200 lm (výdrž 4,5 hodiny)
• 150 lm (výdrž 30 hodín)
• Strobe 10 Hz (zábleskový režim)

Digitálna regulácia pre udržanie konštantného jasu po celú dobu výdrže akumulátora. X6 Marauder poskytuje ochrannú funkciu ATM (Active Thermal Management), ktorá v prípade potreby aktívne zníži výkon, aby nedošlo k prehriatiu svetla za vysokých teplôt okolia. Šošovka je ultra čistá a tvrdená s antireflexným poťahom a 99,9% priesvitnosťou. Svietidlo je vodeodolné podľa štandardu IPX-6 (ostrekovanie silnými prúdmi vody). Tento model je dodávaný v kufríku, vrátane nabíjačky a popruhu pre pohodlnejšie nosenie cez rameno.

Povieme si niečo aj o ovládaní. Na puzdre s nabíjacou batériou sa nachádza hlavný vypínač. Najskôr zapnite tento hlavný vypínač a potom je možné ovládať pomocou druhého spínača, ktorý je ergonomicky umiestený na držadle. Režimy svietenia sa prepínajú pridržaním tlačidla na držadle svietidla. Zábleskový režim strobe sa zapína dvojnásobných rýchlym stlačením tlačidla. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť, že je batéria vybitá, alebo konektor medzi batériou a svietidlo je rozpojený. Po dlhšom použití batériu nabite.

*** Špičkové svietidlá vysokého výkonu a extrémnej odolnosti, na ktoré konkurencia nedosvieti ***

Malé telo, skvelý výkon...

Svietidlo OLIGHT S1 Baton – Mini patrí medzi najmenšie svietidlá na svete. V malom 61 mm dlhom tele je ukrytý skvelý výkon – 500 lumenov. Prémiová LED dióda Cree XM-L2 CW poskytuje lúč s dosvitom až do 110 metrov. V najnižšom svetelnom móde dokáže nepretržite svietiť až 25 dní a to len na jednu batériu (CR123A).


Model S1 Baton má bezkonkurenčne najnižšiu hmotnosť vo svojej kategórii a to iba 30 g. Mini baterka je vďaka svojim vlastnostiam ako stvorené pre každodenné nosenie, lebo nikdy neviete, kedy budete svetlo potrebovať. Stačí ho vhodiť do vrecka, do kabelky, do tašky, do ruksaku, do ladvinky či pripnúť na opasok a stále máte pri sebe svietidlo minimálnych rozmerov s výborným výkonom. Odteraz vás už nikdy žiadna nečakaná tma nezaskočí.

Silikónové tlačidlo na zapínanie a prepínanie režimov je umiestnené na bočnej strane svietidla. Je nízkoprofilové, čím sa zabraňuje náhodnému a nechcenému zapnutiu, napríklad pritlačením vo vrecku. Koniec tela svietidla je magnetický, jednoducho a pevne svietidlo pripevníte ku kovovým predmetom. Využijete ho teda aj pri aktivitách, kedy potrebujete osvetlenie, ale zároveň potrebujete mať obe ruky voľné. S1 Baton má tiež mini postranný klip pre pripevnenie na opasok a šnúrku na zavesenie.

Telo batérie je vyrobené z extrémne kvalitnej zliatiny hliníka (6061-T6) s povrchovou úpravou odolnou voči poškriabaniu. OLIGHT S1 Baton mini je odolný voči pádom z výšky 1,5 metra a tiež vodotesný až do výšky 2 metrov. Svietidlo je napájané batériou CR123A alebo RCR123A. Má ochranu proti prepólovaniu pri nesprávnom vložení batérie.


Predstavíme si aj novinku od OLIGHT – model R50 Seeker

Ručné svietidlo OLIGHT R50 Seeker má zabudovanú úplne novú diódu Cree XLAMP XHP50 LED, ktorá je až dvakrát výkonnejšia ako dióda Cree XM-L2. Vďaka tomu dokáže toto kompaktné svietidlo s hmotnosťou len 255 g (aj s batériou) vyprodukovať neuveriteľný výkon až 2500 lúmenov. Dosvit modelu R50 je až do 297 metrov, čo je taktiež obdivuhodné.


Toto parádne svietidlo je napájané prostredníctvom jedného nabíjateľného lítium – iónového akumulátoru 26650 s obrovskou kapacitou až 4500 mAh, čo zabezpečí výdrž svietenia až do 50 hodín. Batériu dokážete pohodlne nabiť vo vnútri svietidla pomocou pribaleného kábla micro USB. Nemusíte po každom vybití otravne vyťahovať batériu zo svietidla a vkladať do objemnej nabíjačky. Jednoducho zasuniete USB kábel do svietidla a dobíjate. Prostredníctvom pribaleného adaptéru dokážete svietidlo napájať rovno z elektrickej siete. Vďaka micro USB káblu ho ale môžete nabíjať rovno v teréne zo svojej power banky. Konektor micro USB slotu svieti počas nabíjania na červeno, po plnom dobití sa rozsvieti na zeleno. Micro USB port je skrytý pod odolným silikónovým krytom. Ten zabezpečuje ochranu portu pred vniknutím nečistôt či vody pri používaní svietidla. V ráme na konci svietidla sú dva otvory, ktoré slúžia na prevlečenie šnúrky. Sú dostatočne veľké aj na prevlečenie paracordu 550. Rám na konci svietidla je oproti vstupu na nabíjanie vyvýšený a čiže svietidlo dokáže stáť aj vo vertikálnej polohe. Svietidlo vám tak môže slúžiť aj ako lampáš napr. v stane, pri kempovaní, v rôznych uzavretých priestoroch, ako aj všade, kde potrebujete svetlo a zároveň voľné obe ruky. Pri použití stroboskopu alebo oranžového kužeľu môžete svietidlo Olight R50 jednoducho použiť aj na vysielanie núdzového svetelného signálu.


Telo je vyrobené z hard-eloxovaného leteckého hliníka Premium type III, ktorý je vysoko odolný voči poškriabaniu. Hlava je chránená rámčekom z nerezovej ocele. Svietidlo tak spĺňa všetky parametre aj pre použitie v najextrémnejších podmienkach. Pod hlavou sa nachádza pogumované multifunkčné tlačidlo, s ktorým svietidlo zapínate aj vypínate a tiež s ním prepínate medzi jednotlivými svetelnými režimami. R50 Seeker má zabudovanú pamäť režimov, takže po zapnutí sa vráti do poslednej používaného režimu pred vypnutím. Podržaním tlačidla po dobu 3 sekúnd vo vypnutom režime môžete svietidlo uzamknúť. Táto praktická funkcia slúži na zabezpečenie lampy pred neželaným zapnutím pri prenose v batohu alebo v taške. Okolo postranného tlačidla je umiestnený indikátor vybitia, ktorý sa rozsvieti na červeno, keď je batéria vybitá.

Svietidlo je vodotesné do hĺbky 2 metrov. Odolné voči pádu je z výšky do 1,5 metra.