Buďte na jar pripravení

Vášniví záhradkári ožívajú a s nimi aj ich záhrady. Treba vytiahnuť aj malé pomôcky a poodstraňovať všetko, čo v záhrade nie je potrebné...

Začnime upratovaním

Už sa blíži čas, kedy je potrebné začať sa venovať úlohám okolo záhrady. Mali by sme začať uprataním priestorov určeným pre náradie, či už je to menšia dielňa alebo záhradný domček. Vyčistíme obuv určenú do záhrady, pripravíme a očistíme taktiež aj záhradné náradie.

Pripravme si záhradu na jar

Každý správny záhradkár dobre vie, že o svoju záhradu sa treba pravidelne starať počas celého roka. Perné chvíle zažíva počas príchodu jari, kedy skončia posledné zimné mrazy, a s ním nastáva čas kosenia, prerezávania stromov, upravovania živých plotov a sadenia rastliniek. Až s odstupom času sa môžeme tešiť na hlavné výsledky našej práce. Preto je veľmi dôležité nepodceniť význam strihania stromčekov práve na jar.

Hurá do záhrady

Ako každý rok, začíname rozrábaním pôdy pre siatie. Ak potrebujeme kultivovať pôdu, treba sa správne rozhodnúť, aký kultivátor si vyberieme. Tieto stroje sú určené hlavne pre záhradkárov, chalupárov, vinohradníkov. Kultivátor sa zíde napríklad aj firmám, ktoré sa v meste alebo na dedine starajú o zeleň v parkoch. Vďaka dobrému kultivátoru sa zbavíme ťažkej fyzickej práce pri okopávaní a navyše ušetríme aj kopec času. Kvalitne obrobená pôda bez buriny vo veľkej miere ovplyvňuje veľkosť úrody aj kvalitu úrody. Kultivátor je v podstate multifunkčný stroj, ktorý využijeme počas celej sezóny. Počas jarného obdobia s ním spracovávame pôdu pred sadením a počas obdobia vegetačného a po zbere úrody je ako stvorený pre úpravu pozemku pred zimou.

Kultivátor alebo rotavátor?

Rotavátor si záhradkári kupujú ako základné príslušenstvo pre kyprenie pôdy. Slúži k prekypreniu ľahšej pôdy, kde sa na menšom pozemku nepočíta s orbou. 

Kultivátor je neoceniteľný stroj, ktorý by nemal chýbať v žiadnom menšom hospodárstve. Je kompatibilný s viacerým príslušenstvom, ktoré sme spomínali vyššie, stojí minimum, ale podstatne rozšíri funkčnosť stroja.

Kultivátory sú vynikajúcimi pomocníkmi pre všetkých záhradkárov, chalupárov či vinohradníkov. Sú ideálne pre kyprenie pôdy pre budúci záhon. Čím lepšie a kvalitnejšie bude pôda upravená, tým bude úroda bohatšia a kvalitnejšia. Trh dnes ponúka stroje, ktoré sa vďaka príslušenstvu stanú univerzálnymi a ponúkajú takmer neobmedzené možnosti. Pripojiť k ním možno napríklad vyorávač na zemiaky, oborávacie kolesá, jednostranný pluh či hrobkovač. 

Odporúčame: Kultivátor VILLAGER VTB 852

Zabudnite na namáhavé a manuálne trápenie sa s rýľom. VTB 852 je spoľahlivý a výkonný stroj na obrábanie pred sadením. Navyše vám ušetrí množstvo času, peňazí a energie. Tento stroj poháňa motor s výkonom 4,1 kW a má 3 prevody. Rukoväť stroja je nastaviteľná, vďaka čomu si môžete výšku nastaviť podľa vašej potreby. Kultivátor VTB 852 ponúka komfortný užívateľsky prístup či perfektnú kombináciu ovládateľnosti a nízkej hmotnosti. Zákazníkovi je štandardne dodávaný vrátane dvoch gumených kolies, ktoré slúžia na pohodlnú prepravu stroja do vášho úložného priestoru. K stroju možno dokúpiť obľúbené kompatibilné príslušenstvo ako je hrobkovač, pluh, vyorávač zemiakov či oborávacie kolesá, vďaka čomu sa VTB 852 stane v podstate multifunkčným strojom.

- Spoľahlivý

- Výkonný

- Najobľúbenejší model

- Perfektná kombinácia ovládateľnosti

- Dlhá životnosť

- Až 3 – ročná záruka