Pažby Markel - Kvalita podpísaná tradíciou

Pažba je základným funkčným prvkom pušky, ktorá musí byť vyrobená tou najprecíznejšou prácou s dokonalým detailom. Na dosiahnutie tohto cieľa Merkel využíva najlepšie orechové drevo každej kategórie. Rozmery a konštrukcia pažby ovplyvňujú presnosť, vzhľad a estetiku pušky - rovnako ako jej ergonómiu. Téma "pažba" v spoločnosti Merkel zahŕňa individuálne ručne vyrobené pažby z orechového dreva až po moderné pažby vyrobené zo syntetických materiálov s nastaviteľnou lícnicou.


To pravé orechové
Najlepšie orechové drevo zo stromov starších viac ako 300 rokov dáva pažbám Merkel jedinečný výraz. Najlepšie drevo pochádza z vysokohorských regiónov Kaukazu, kde vládnu studené, dlhé zimy, ktoré spôsobujú, že stromy rastú pomaly. Toto sa prejavuje v charaktere dreva. Nie je len veľmi odolné, ale je tiež očarujúce s veľmi jemným detailmi na každom centimetri dreva. Lovecké pušky sú ponúkané v jedenástich kvalitných triedach dreva. V exkluzívnych prípadoch, ponúka firma Merkel svojim zákazníkom možnosť vybrať si sami neopracované drevo.

Hlavnou otázkou je uvedenie a zapracovanie všetkých potrebných rozmerov do výroby pažby a uvedenia pažby do dokonalej rovnováhy. To si vyžaduje veľkú zručnosť zo strany výrobcu. Namerané rozmery sa prenášajú na nespracované pažby pomocou najmodernejších strojov, a následne sa skúsení remeselníci dostanú do práce kde zdokonalia každý detail na pažbe. Železo a drevo sú detailnou ručnou prácou dovedené k dokonalosti. Proces výroby pažby môže trvať aj niekoľko dní pričom sa kladie dôraz na kvalitu a detaily. V konečnej fáze sa povrch dreva zdokonaľuje. Nasleduje olejovanie, čo zdôrazňuje najjemnejšie odtiene dreva.