Ďalekohľad Meopta MeoPro 10x42 HD

Kategória: Ďalekohľady
Kód produktu: PO263
Záručná doba: 10 rokov
Dostupnosť: Dostupný
589.00 € s DPH
  • Široké zorné pole (107 m)
  • Obraz v HD kvalite
  • Kompaktný a ľahký
  • Vodotesný
  • Plnený dusíkom

Cenovo dostupný výkon v HD kvalite.

10x42 - Väčšie zväčšenie pre pozorovanie detailov na väčšiu vzdialenosť. Dobrá voľba pre sledovanie vtáctva a pre pozorovanie otvorenej krajiny, kedy je potrebný väčší pozorovací rozsah.

Perfektný pre akékoľvek dobrodružstvo v prírode. V USA montované MeoPro HD 42 mm predstavuje kvalitnú optiku s výkonom HD, ktorá môže súperiť s oveľa drahšími konkurenčnými modelmi. Fluoridové objektívové šošovky (HD) obmedzujú chromatickú aberáciu (rozpadaniu obrazu) a poskytujú živý obraz s výnimočnou jasnosťou. Špeciálne viacnásobné vrstvy zaisťujú dobrú svetelnú priepustnosť. Konštrukciu ďalekohľadu vyrobeného zo zliatin horčíka chráni ergonomicky tvarované gumové armovanie, ktoré zaisťuje nielen odolnosť ďalekohľadu, ale tiež jeho príjemné a pohodlné užívanie.

HD optické členy - Fluoridové sklá vďaka svojim špeciálnym optickým vlastnostiam umožňujú dosiahnuť významne vyššieho potlačenie chromatickej aberácie, než pri použití štandardných optických materiálov.

Ostrenie a dioptrická korekcia - Centrálne koliesko ostrenia s integrovaným točítkom dioptrickej korekcie pre jednoduché nastavenie jedným prstom.

Vodotesný - Všetky ďalekohľady MeoPro 100% vodotesné, a sú plne chránené proti vlhkosti, dažďu a snehu.

Plnené dusíkom - Všetky ďalekohľady MeoPro hermeticky uzavreté, plnené inertným plynom, čo 100% zabraňuje vnútornému roseniu.

Výsuvné očnice - Výsuvné očnice pre pohodlné pozorovanie s okuliarmi i bez.

Ergonomický tvar a ochrana - Dokonale vyvážený ergonomický dizajn je pohodlný aj pri dlhších pozorovaniach a gumové armovanie chráni vnútorné komponenty pred nárazmi.

Technická špecifikácia:

Zväčšenie: 10 x
Optický priemer objektívu: 42 mm
Zorné pole: 107 m / 1000 m
Zorné pole: 6,1 °
Vzdialenosť výstupnej pupily: 17,4 mm
Minimálna pozorovacia vzdialenosť: 1,6 m
Priemer výstupnej pupily: 4,2 mm
Súmrakový faktor: 20,4
Svetelná priepoustnosť denná - typická: 85 %
Svetelná priepustnosť súmraková: 82 %
Interpupilárna vzdialenosť: 55 / 76 mm
Dioptrická korekcia: -3 / 3
Výška x Šírka x Hĺbka 151 x 134 x 53 mm
Hmotnosť (bez krytiek a popruhu): 715 g

Recenzie produktu Ďalekohľad Meopta MeoPro 10x42 HD

Anonym
Skvělý obraz, poměrně lehký a malý. Český výrobek dělaný v Americe z německého skla. Vysoce oceňovaný m.j. v USA a Kanadě mezi lovci a pozorovateli ptáků ( a těch jsou tam možná statisíce ). Již několikrát oceněn mezi stovkami typů dalekohledů, které jsou v USA a Kanadě v prodeji. V žebříčcích odborných časopisů se umisťuje většinou mezi nejlepšími pěti v kategorii do 1000 am.dolarů a to tam stojí 450 ) . Jednou podobnou soutěž už vyhrál, letos se v jednom žebříčku umístil na druhém místě ( květen 2020, Opticz00.com). Lze o tom číst docela rozsáhlé diskuse na internetu. Jedni říkájí, že se tahle Meopta zcela vyrovná dalekohledům za 50 nebo 80 tisíc Kč, druzí říkají, že ty dalekohledy za 80 tisíc jsou přece jenom maličko lepší :-). Naprosto skvělá mašinka, a za tyhle peníze už vůbec..

Hore