Yukon Futurus PRO 7x50 WA | IBO.sk

Yukon Futurus PRO 7x50 WA

Kategória: Ďalekohľady
Je nám to ľúto, ale predaj skončil.

Ďalekohľady Yukon série FUTURUS PRO. 
Ďalekohľady série FUTURUS PRO boli konštruované z hľadiska potrieb poľovníka a milovníka prírody. Verný a brilantný obraz je dosiahnutý použitím optických  komponentov vyrábaných brúsením optického skla vyššej triedy. Antireflexnú úpravu TRUE COLOR™ (zaručuje presné zobrazenie farieb a vysokú svetelnosť. Kryty objektívov typu ECLIPSE™ uchytené na tele ďalekohľadu a uchytenie krytu okulárov na remienku ďalekohľadu zaručuje, že krytky optiky nestratíte a optika ďalekohľadu je bezpečne chránená proti prachu a nečistotám. Vzdialenosť  výstupnej pupily (u modelu 7x50 až 30mm, u modelu 10x50 až 16mm) umožňuje pohodlné pozorovanie aj s okuliarmi. 
Ochrana ďalekohľadu proti vlhkosti a striekajúcej vode (trieda IPx4) umožňuje jeho použitie aj za dažďa, počas sneženia, vo veľkej vlhkosti a možete byť bez obáv zo zarosenia ďalekohľadu v zime pri vstupe do teplého prostredia. Púzdro na zips z vodoodpudivej látky túto ochranu ešte umocňuje.
Používanie počas nepriaznivého počasia (hmla, opar, búrka, prašný vietor) uľahčuje priložený pár oranžových svetelných filtrov, ktoré zlepšujú pozorovanie aj veľmi vzdialených objektov. Ďalší priložený pár ochranných svetelných filtrov je určený na pozorovanie pri zvýšenom ultrafialovom žiarení (na horách, pri mori), používa sa aj pri veľmi náročných pozorovacích podmienkach, kedy zvyšuje ochranu optiky pred poškodením, nečistotou a poškriabaním.
Vstavaná diaľkomerná osnova v pravom okulári umožňuje orientačne určiť vzdialenosť objektu pozorovania. Diaľkomerné stupnice odpovedajú výške diviaka (0,7m) a výške jeleňa (1,75m). 
Široký remienok ďalekohľadu a aj púzdra zapezpečuje pohodu aj pri dlhšom nosení.  Priložený je aj adaptér na statív s pomocou ktorého ide ďalekohľad uchytiť na statív a tak si uvoľniť ruky pri dlhodobom pozorovaní z jedného miesta. Samozrejmosťou je korekcia dioptrií na pravom okuláre.
Kolečko centrálneho ostrenia je konštruované na pohodlné otáčanie a doostrenie aj v rukaviciach počas zimy.

Ďalekohľady FUTURUS PRO sa dodávajú v troch prevedeniach -
so zväčšeniami: 7x, 10x alebo 16x. Všetky tri modely majú priemer objektívou 50mm. Označenie WA u modelov 7x50WA a 10x50WA znamená, že ďalekohľadu majú širšie zorné pole optroti bežným ďalekohadom s týmto zväčšením. Kompaktné telo ďalekohľadu s pogumovaným povrchom zvšuje ochranu proti nárazom a vlhkosti. 
Rozmery: šírka 215mm x výška 70mm x dĺžka max. 200mm. Váha: 1kg.

Recenzie produktu Yukon Futurus PRO 7x50 WA

Hore