TETRAO obranný sprej proti medveďom - Bear spray CR 150ml

Kód produktu: AL06
Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: Skladom, odosielame ihneď
42.90 € s DPH
  • Dostrek až 10 metrov
  • Účinok je okamžitý
  • Najsilnnejšia látka na trhu
  • Najúčinejšia obrana proti medveďom
  • Overené v praxi
  • Vybavený poistkou
  • Možnosť viacnásobného použitia

Obranný sprej proti medveďom, vyrábaný z prírodných produktov pri použití v medziach nutnej obrany alebo krajnej núdze okamžite paralyzuje medveďa, šelmy a útočiace zvieratá a tento produkt osobnej ochrany sa právom zaraďuje medzi najkvalitnejšie výrobky tohoto druhu na trhu. CR spreje sú vhodné aj pre použitie proti útočiacim zvieratám. Sprej proti medveďom je reálne vyskúšaný a overený v praxi. Vysoký tlak v nádobe spreja zaisťuje rýchlosť látky až 114 km/h čo zabezpečí že ho môžete použiť aj v proti vetre. 

Obranný sprej proti medveďom je jednou z najúčinnejších možnosti ako sa ubrániť proti medveďovi v prípade napadnutia. Účinok je zaručený aj proti útočiacim psom či iným zvieratám. Látka CR sa radí medzi najsilnejšie látky na trhu. Pred medveďom a inými útočiacimi zvieratami sa bez problémov ubránite už po pár sekundách po útoku. Medveďa to doslova na určitý čas odrovná, a vy tak máte dotatok času na útek. V Kanade je sprej na medveďov povinná výbava každého turistu. 

Dostrek je do 10 metrov, sprej má široký rozptyl. Dokáže vyvolať okamžitý účinok takže útočiace zviera to môže zdržať na niekoľko minút. Výhodou tohto spreja je jeho účinnosť, rozptyl a agresivita. Okamžitý účinok zaručí, že medveď nemá šancu najbližších 5 minút akéhokoľvek zásahu. Spôsobí slzavenie očí, podráždenie slizníc, dočasné oslepnutie (do 5 minút), štipľavú bolesť okolo úst. Preto sa spreje považujú za najlepšiu sebaobranu.

Vytvára približne 4 m širokú clonu z fyziologicky najúčinnejších dráždivých látok medzi človekom a medveďom a zároveň má silný odpudzujúci účinok na citlivé zmyslové orgány medveďa s dostrekom až do diaľky 10m. Obranný sprej je možné použiť viackrát. 

Účinné látky: synergická zmes fyziologicky najúčinnejších zneschopňujúcich dráždivých látok s kombinovanými účinkami označovanými ako CS, CN, OC, CR.

CS (orthochlórbenzalmalotrinil) - spôsobuje sčervenanie a bolesť očí spolu s rozostretým videním.

CP (8-Methyl-N-vanillyl-trans-6-nonenamide- Capsaicin) - spôsobuje silné dráždenie až pálenie očí a mierny až ťažký zápal spojiviek. Taktiež spôsobuje pálenie v nose a na sliznici dýchacích ciest a na hrudi spôsobuje pocit zovretia až dusenia.

OC (Oleoresin Capsicum) - je prírodným netoxickým výťažkom kajenského korenia – čili papričiek, ktorý má po zasiahnutí takmer okamžitý zastavovací účinok a spôsobuje silné slzenie očí, silné pálenie v oblasti dýchacích ciest, dráždivý kašeľ, pocit dusenia, a aj pálenie zasiahnutej pokožky. Okamžité zastavovacie účinky zneškodnia aj zvieratá so zvýšeným prahom citlivosti na bolesť. Zastavovacie účinky trvajú dlhšie ako 20 minút a tým poskytnú potrebný čas na útek pred zvieraťom.

CR (Dibenzo-Oxazepin) - zastavovací účinok je takmer okamžitý (trvá asi 2 sek.) a účinnosť trvá min. 15 až 30 minút. Po zasiahnutí látkou postihnutý trpí pálivou bolesťou v oblasti dýchacích ciest, hlavy a očí.

Upozornenie: Výrobok spôsobí slzenie očí, podráždenie slizníc, dočasné oslepnutie, štipľavú bolesť okolo úst a celkovú dezorientáciu a paralyzáciu!!!

K obrannému spreji proti medvědům doporučujeme dokoupit ochranné pouzdro, které vám zaručí pohodlné nošení na opasku.

Parametre produktu: 

Dosah: do 10 m
Rozmery: 20 x 4,5 cm 
Objem: 150 ml
Použitie: medveď, šelmy, útočiace zvieratá a pod. 

Obsah balenia:
Obranný sprej proti medveďom - Bear spray CR 150ml s poistkou

Zakúpením produktov modernej a profesionálnej značky TETRAO podporujete návrat ohrozeného druhu Hlucháňa hôrneho (Tetrao urogallus) späť do prírody. IBO POĽOVNÍK sa aktívne podieľa na zvýšenie populácie tohto druhu vo voľnej prírode a zároveň na zlepšení kvality jeho životného prostredia.

Recenzie produktu TETRAO obranný sprej proti medveďom - Bear spray CR 150ml

Erik
Je menší a lahší kupil som dva pre rodinu chodíme dosť po horach dufam že ho nikdy nebudem musieť použiť
Yogi
Raz som ho musel použiť chodím fotiť medvede možno mi zachránil život ten medveď sa okamzíte otočil a prášil preč ak by som ho nemal pri sebe neviem si predstaviť čo by sa stalo

Hore