Štiepané drevo privezieme až k vám domov

Objednajte si palivové drevo od nás z pohodlia domova...

IBO Píla je naša špecializovaná prevádzka, ktorá bola založená v roku 1996 so zameraním na výrobu ihličnatého a listnatého reziva. Výroba je smerovaná hlavne na objednávkovú výrobu reziva a piliarskych výrobkov, predaj hotového reziva a polotovarov z dreva, porez guľatiny, výroba piliarskych potrieb pre chatárov, záhradkárov poľovníkov a široké spektrum zákazníkov. Komplexnosť výroby uzatvára široká ponuka palivového dreva. Prevádzka sa nachádza v Trenčianskom kraji priamo v Trenčíne – časť Zámostie, na ulici Bratislavská. Spracovávaná drevná hmota pochádza prevažne z okolitých lesov. Hlavným vývozným trhom je Slovenská a Česká republika a samozrejme pokrytie regionálneho trhu.

Aké drevo vyrábame? Kliknite TU a dozviete sa viac.

Sme ďaleko? Nevadí, my Vám privezieme drevo kamkoľvek.

Od roku 2016 si môžete objednať drevo kamkoľvek chcete z pohodlia vášho domova cez náš e-shop. Je to jednoduché, stačí len pár klikov a je to.

Ako objednať drevo?

Na začiatku si vyberiete druh palivového dreva. V ponuke nájdete sypané štiepané listnaté drevo (25 cm, 33 cm a 50 cm), sypané štiepané ihličnaté drevo (25 cm, 33 a 50 cm) a samozrejme nechýba ani metrovica. Pri jednotlivých produktoch je uvedená cena za 1 prms (priestorový meter sypaný. Pri metrovici je to suma za prm (priestorový meter).

Nižšie si potiahnutím zvolíte množstvo, pri ktorom sa vám automaticky mení cena bez dopravy. Drevo pridáte do objednávky. Následne si môžete pridať do objednávky aj iný druh a množstvo dreva. Ak je to všetko, vyplníte nižšie uvedené kontaktné údaje, prípadne poznámku k objednávke a objednáte drevo.

Ako s dopravou?

Celková cena objednaného dreva s dopravou bude potvrdená až po kontaktovaní našim pracovníkom, ktorý vám zároveň vyčísli náklady za dopravu. Cena za dopravu závisí od vzdialenosti a taktiež od množstva objednaného palivového dreva. Drevo je dodávané z centrálneho skladu v Trenčíne.

Objednávkový formulár nájdete TU.

Ponúkame aj...

Sypané štiepané drevo v balíkoch

Balíkované drevo je narezané, naštiepané, v dĺžkach 25 a 33 centimetrov. Tvrdé, listnaté drevo je ideálne na krbové kúrenie, na použitie v chalupe, na chate alebo na opekanie vonku pri ohni.

Rozmer balíka: priemer 120 cm, výška 150 cm, objem balíka 1,7 prms.

Rozmer balíka: priemer 110 cm, výška 160 cm, objem balíka 1,4 prms. Drevo je ideálne na krbové kúrenie, na použitie v chalupe, na chate alebo na opekanie vonku pri ohni. Drevo je listnaté, tvrdé.

Hmotnosť balíka (Ø 120 cm) závisí od vlhkosti dreva:

- suché pod 17% vlhkosti (cca 500 kg) - na kúrenie ihneď

- preschnuté od 17% do 25% vlhkosti (cca 600 kg)

- čerstvé nad 25% vlhkosti (cca 700 kg)

Hmotnosť balíka (Ø 110 cm) závisí od vlhkosti dreva:

- suché pod 17% vlhkosti (cca 420 kg) - na kúrenie ihneď

- preschnuté od 17% do 25% vlhkosti (cca 500 kg)

- čerstvé nad 25% vlhkosti (cca 580 kg)

Doprava:

- Dovezieme až 16 paliet návesom

- Možnosť vlastnej dopravy, nakládka je zahrnutá v cene dreva

- Na vykládku je nutné zabezpečiť si VZV (vysokozdvižný vozík)

Vrecované palivové drevo

Chystáte sa na chatu či chalupu a nemáte nachystané polienka? Žiaden problém. V IBO Píla nájdete vrecované palivové drevo, takzvané chatové drevo, ktoré je naštiepané na polená tvrdého dreva s dĺžkou 33 centimetrov, hrubé približne 10 centimetrov a váži približne 15 kg. Zastavte sa u nás a zoberte si toľko, koľko zotrváte na chate, chalupe alebo vonku pri ohni.

Triesky na zakúrenie

Naša ponuka obsahuje aj kvalitné triesky na zakurovanie. Triesky sú ideálne na zapaľovanie ohňa a sú vyrábané zo suchého ihličnatého dreva. V dĺžkach približne 25 centimetrov, hrubé 1 až 2 centimetre, zviazané v balíkoch o priemere približne 20 centimetrov. Pri ich kúpe si nemusíte dávať taký pozor na prsty, ako pri ich vlastnej výrobe. Ak sa predsa len rozhodnete pre vlastnú výrobu, odporúčame štiepačky VILLAGER a sekery FISKARS, ktoré sú plne spoľahlivé, veľmi ostré a rany po seknutí do ruky, nohy a podobne sa na chirurgii veľmi dobre zošívajú :-)

Prečo kúriť drevom?

- drevom sa kúri už storočia

- je prírodný obnoviteľný zdroj energie

- pri spaľovaní dreva sa nevytvárajú skleníkové plyny

- s porovnaním s ostatnými tepelnými zdrojmi je najlacnejšie

- pri prikladaní má človek v zime viac pohybu

- popola je málo a je prírodným hnojivom

- teplo z dreva je príjemnejšie: teplejšie, milšie, romantické, zdravšie aj veselšie...

Našim spokojným zákazníkom je aj Ivan TULI Vojtek :-)