Pilčícka obuv MEINDL Airstream

Kategória: Pilčícka obuv
Kód produktu: LNG 355501
Záručná doba: 2 roky
Dostupnosť: Nedostupný
  • ochrana proti prerezaniu trieda 1 (20 m/s)
  • technológia AIRStream
  • systém MFS
  • šnurovanie DIGAFix
  • ortopedicky vhodná výška sáry
  • membrána Gore-Tex

MEINDL Airstream je inovovaný model bezpečnostnej obuvi pre pilčíkov. Má oceľovú špicu, radí sa medzi najbezpečnejšie topánky na trhu. Spĺňa tie najprísnejšie kritériá nemeckej lesníckej komory KWF.

Membrána Gore-Tex zabezpečuje nepremokavosť obuvi, vaše nohy tak udržiava v teple a suchu. Táto membrána je mikroporézna – na 1 cm² obsahuje až 1,4 miliardy mikropórov. Každý z týchto pórov je približne 20 000-krát menší ako najmenšia kvapka vody a zároveň 700-krát väčší ako molekula vodnej pary. Následkom toho je membrána maximálne vodovzdorná a zároveň veľmi priedušná. Gore-Tex je aj vetruvzdorná. Závany vetra zachytáva štruktúra membrány, ktorá pripomína stavbu kríkov. Čím silnejší vietor, tým je pre neho membrána menej priepustná. Povrchová textilná vrstva je opatrená vodu odpudzujúcou DWR (Durable Water Repellent) úpravou, ktorá spôsobuje, že kvapky vody po hydrofóbnom povrchu stekajú.

V modeli Airstream je použitá vysokokvalitná a komfortná podrážka MEINDL Multigriff Vibram s gumovým okopovým lemom. Vložky Air-Active drysole sú vyberateľné. Pamáťová pena kopíruje tvar vášho chodidla pomocou tepla generovaného vašimi nohami (MEINDL MFSystem). Topánka má ortopedicky vhodnú výšku sáry. Dokonalú fixáciu nohy v topánke zabezpečuje šnurovanie DIGAFix (flexibilná, diagonálna fixácia). Zaisťuje optimálne šnurovanie, aby vás topánka netlačila. Pripojovací bod DIGAFix je oveľa nižšie, než hák na šnúrky. Toto riešenie znižuje riziko znečistenia o druhú topánku. Dvojzónové šnurovacie háky sú umiestnené nižšie a zabezpečujú kvalitnú podporu nohy.

Špecifikácia:

Podšívka: Gore-Tex
Vložka: Air-Active drysole
Podrážka: MEINDL Multigriff Vibram
Vrchný materiál: koža
Farba: červeno-šedá
Hmotnosť: 2200 g / pár

Recenzie produktu Pilčícka obuv MEINDL Airstream

Rasťo
Používam ich v ťažbe aj s kolegami, bezkonkurenčné. vrelo odporúčam na prácu v lese
Fox
Necelý rok a boty jsou furt ve skvěle kondici. Objednavam další, abych mohl točit. Myslím ze 2 roky v těžbě vydrží.

Hore