Ďalekohľad TETRAO Elanus 10x42 HD

Kategória: TETRAO optika
Kód produktu: TX-SD-EL1042
Záručná doba: 5 rokov
Dostupnosť: Dostupný
449.00 € s DPH
  • Perfektný spoločník na turistiku 
  • Ľahké, kompaktné a ergonomické telo 
  • Široké zorné pole 
  • Ochranný povlak na šošovkách FMC (Fully multi-coated)
  • Jedinečné hranoly typu Schmidt-Pechan
  • Fázová korekcia PC (Phase Correct)
  • Najlepšie vrstvy dielektrických zrkadlových povlakov

Ďalekohľad TETRAO Elanus 10x42 HD je hrdým predstaviteľom vysokokvalitného optického systému v kombinácií s ľahkým a kompaktným ergonomickým telom. Štíhle celomagnéziové telo zaručuje vysokú odolnosť voči nárazom a otrasom a taktiež poskytuje užívateľovi príjemný úchop. Vonkajší pogumovaný plášť ďalekohľadu je texturovaný pre čo najlepšiu úroveň priľnavosti ako aj samotnú ochranu binokuláru. Jeho názov je odvodený z latinského pomenovania Luniaka sivého (Elanus caeruleous), ktorého zrak je veľmi ostrý a výnimočný.

Séria optiky TETRAO Elanus bola vytváraná s cieľom dosiahnutia vynikajúceho pomeru výkonu a ceny a preto osloví práve tých, ktorí hľadajú ďalekohľad na výnimočne vysokej úrovni ale zároveň pritom sledujú cenovku.

Ďalekohľad TETRAO Elanus 10 x 42 HD sa ideálne hodí do otvorenejšieho terénu, kde sú všeobecne lepšie svetelné pozorovacie podmienky a väčšie pozorovacie vzdialenosti. Zorné pole tohto modelu je široké 113 m na vzdialenosť 1000 m, čo je na ďalekohľad s 10-násobným priblížením vo svojej kategórií výrazne nadpriemerné. Pri prezeraní rozsiahlych lúk a priestranstiev extrémne široké zorné pole výrazne urýchli proces detekcie hľadaného objektu. Zároveň vďaka extrémne nízkej váhe iba 680 g sa stáva jedným z najľahších binokulárov vo svojej triede a zaručí pohodlnosť aj pri dlhšej dobe nosenia. Očný reliéf o dĺžke 15,2 mm zaistí pohodlné pozorovanie a zobrazenie kompletného obrazu aj pre používateľov s okuliarmi.  Dokonalé prispôsobenie oku používateľa zaistí aj krúžok pre úpravu dioptrií pravého oka umiestnený pod pravým okulárom.

Ďalekohľady série TETRAO Elanus 10x42 HD sú vybavené ochranným povlakom všetkých šošoviek FMC (Fully multi-coated) s antireflexným povlakom a nájdete v nich veľmi kvalitné typy hranolov Schmidt-Pechan. Tieto hranoly majú fázovú korekciu PC (Phase Correct) a sú vybavené najlepšími vrstvami dielektrických zrkadlových povlakov, ktoré odrážajú viac svetla v celom spektre pre lepšiu kvalitu a jasnejší obraz.

Binokulár TETRAO Elanus 10 x 42 HD je dodávaný s pevným ochranným puzdrom na prenášanie, neoprénovým popruhom na krk pre vačšie pohodlie užívateľa, krytmi šošoviek ako aj s čistiacou handričkou a návodom na použitie.

Ako uspel tento ďalekohľad namáhavým testom? Prečítajte si viac tu: Elanus 10x42 HD

Parametre produktu: 

Zväčšenie: 10x
Priemer objektívu: 42 mm
Typ hranolov: Roof/BaK4
Optické sklo: HD
Dielektrický povlak šošoviek: áno
Povrchová úprava šošoviek: FBMC
Systém zaostrovania: centrálny
Výstupná pupila: 4,27 mm
Očný reliéf: 15,2 mm
Zorné pole na 1000 m: 6,5° /113 m
Minimálna ostriaca vzdialenosť: 2,5 m
Rozlíšenie: 4"
Dioptrická korekcia: ±3
Medzipupilárna vzdialenosť: 56 - 73 mm
Plnenie dusíkom: áno
Priepustnosť svetla: 90,7%
Rozmery: 142 x 132 x 55 mm
Hmotnosť: 680 g

Obsah balenia:

Ďalekohľad TETRAO 10x42 HD
Neoprénový popruh na krk
Ochranné puzdro na ďalekohľad
Krytky šošoviek
Handrička na čistenie optiky
Návod na použitie

Zakúpením produktov modernej a profesionálnej značky TETRAO podporujete návrat ohrozeného druhu Hlucháňa hôrneho (Tetrao urogallus) späť do prírody. IBO POĽOVNÍK sa aktívne podieľa na zvýšenie populácie tohto druhu vo voľnej prírode a zároveň na zlepšení kvality jeho životného prostredia.

Recenzie produktu Ďalekohľad TETRAO Elanus 10x42 HD

Anonym
Skvelá veľkosť, kvalita, spravovanie…som maximálne spokojný.
Džony
TOP kvalita som spokojný

Hore