Zľava -25%
do
:
dní
:
hod.
:
min.
 
sek.
-25%

Ďalekohľad TETRAO Elanus 8x56 HD

Kategória: TETRAO optika
Kód produktu: TX-SD-EL856
Záručná doba: 5 rokov
Dostupnosť: Skladom, odosielame ihneď
441.75 € s DPH 589.00 €
  • Exkluzívny typ hranolu Abbe-Koenig patentovaný v Nemecku 
  • Povrchová úprava šošoviek FMC
  • Magnéziové telo 
  • HD šošovky obsahujúce fluorit 
  • Korekcia dioptrie pravého oka 
  • Vodotesný a vodoodolný (plnenie dusíkom) 

Ďalekohľad TETRAO Elanus 8x56 HD je stvorený na lov za šera a v zlých svetelných podmienkach a to najmä vďaka použitému typu hranolov Abbe-Koenig, kvalitným povlakom na šošovkách FMC a veľkej výstupnej pupile. Tento model ponúka používateľovi čistý obraz so živými farbami a široké zorné pole. Celomagnéziové telo ďalekohľadu TETRAO Elanus 8x56 HD s elegantným hnedým pogumovaním s textúrou poskytuje užívateľovi príjemný úchop a zároveň vysokú ochranu pre optický systém ďalekohľadu.

Ďalekohľad sa taktiež vyznačuje veľmi úzkym elegantným mostíkom tiež vyrobeným z magnézia, ktorý umožňuje ľahkú manipuláciou s jednou rukou. Jeho názov je odvodený z latinského pomenovania Luniaka sivého (Elanus caeruleous), ktorého zrak je veľmi ostrý a výnimočný.

Séria optiky TETRAO Elanus bola vytváraná s cieľom dosiahnutia vynikajúceho pomeru výkonu a ceny a preto osloví práve tých, ktorí hľadajú ďalekohľad na výnimočne vysokej úrovni ale zároveň pritom sledujú cenovku.

K vynikajúcemu výkonu za šera prispieva typ hranolov Abbe-Koenig, ktorý má prirodzene vyššiu priepustnosť svetla ako klasický typ hranolov Schmidt-Pechan. Typ hranolu Abbe-Koenig bol patentovaný v Nemecku a je všeobecne používaný v najprestížnejších optikách svetového rozmeru. Typ použitých hranolov Abbe-Koenig taktiež poskytuje extrémne široké zorné pole, ktoré je u tohto modelu široké 122,5 m na vzdialenosť 1000 m, čo pri prezeraní rozsiahlych lúk a priestranstiev urýchľuje proces detekcie hľadaného objektu. Výstupná pupila o rozmere 7 mm výrazne prispieva k jasnému obrazu.

Viacpolohové očnice sa dajú nastaviť do troch úrovní, čo poskytuje dokonalé nastavenie pre potreby používateľa. Samotný očný reliéf o dĺžke 18,4 mm zaručí komfort pri používaní aj pre používateľov s okuliarmi.  Veľký zaostrovací krúžok s pomerne pomalým mechanizmom zaostrovania podčiarkuje zámer využitia tohto ďalekohľadu, ktorým je lov za šera a v sťažených svetelných podmienkach. Korekcia dioptrie pravého oka umožní dokonalé nastavenie pre potreby konkrétneho používateľa. Samozrejmosťou u tohto modelu je vodotesnosť a taktiež odolnosť voči vnútornému zahmlievaniu, čo zabezpečuje plnenie suchým dusíkom.

Binokulár TETRAO Elanus 8 x 56 HD je dodávaný s pevným ochranným puzdrom na prenášanie, neoprénovým popruhom na krk pre vačšie pohodlie užívateľa, krytmi šošoviek ako aj s čistiacou handričkou a návodom na použitie.

Ako uspel tento ďalekohľad namáhavým testom? Prečítajte si viac tu: Elanus 8x56 HD

Parametre produktu: 

Zväčšenie: 8x
Priemer objektívu: 56 mm
Optické sklo: HD
Typ hranolov: Abbe Koenig
Dĺžka optického systému: 187,4
Povrchová úprava šošoviek: FMC
Systém zaostrovania: centrálny
Výstupná pupila: 7 mm
Očný reliéf: 18,4 mm
Zorné pole na 1000 m: 7° / 122,5 m
Minimálna ostriaca vzdialenosť: 4 m
Rozlíšenie: 3.25"
Dioptrická korekcia: ±3
Medzipupilárna vzdialenosť: 56-76 mm
Plnenie dusíkom: áno
Materiál: magnézium s pogumovaním
Priepustnosť svetla: 93,7%
Rozmery: 197x157x68 mm
Hmotnosť: 1240 g

Obsah balenia: 

Ďalekohľad TETRAO 8x56 HD
Neoprénový popruh na krk
Krytky objektívov a pupíl 
Puzdro pre ďalekohľad
Čistiaca handrička na optiku
Návod na použitie

Zakúpením produktov modernej a profesionálnej značky TETRAO podporujete návrat ohrozeného druhu Hlucháňa hôrneho (Tetrao urogallus) späť do prírody. IBO POĽOVNÍK sa aktívne podieľa na zvýšenie populácie tohto druhu vo voľnej prírode a zároveň na zlepšení kvality jeho životného prostredia.

Recenzie produktu Ďalekohľad TETRAO Elanus 8x56 HD

Hore