Benzínový štiepkovač s pohonom na hriadeľ GTM Professional GTS1300PTO

Kategória: Štiepkovače
Kód produktu: MSGTS1304P
Je nám to ľúto, ale predaj skončil.

Benzínový štiepkovač GTM Professional GTS1300PTO s pohonom na hriadeľ je možné pripojiť cez kĺbový hriadeľ k vývodovému hriadeľu všetkých značiek traktorov s výkonom do 45 koní (33 kW) a s výstupom na hriadeľ kategórie 1. Veľkou výhodou štiepkovača poháňaného hriadeľom je, že stroj sa dá ľahko a rýchlo premiestňovať a nevyžaduje samostatnú údržbu motora. GTS1300PTO je výkonný drvič konárov s kompaktnými rozmermi a preto sa stroj zmestí do minivanu a každý príves. Drviaci systém pozostáva z kovového bubna (rotora), na ktorom sú namontované 2 nože. Ten pracuje rýchlo, efektívne a má vysokú kapacitu. Systém vťahuje čerstvé drevo s priemerom do 12 centimetrov (suché drevo do Ø 10 centimetrov), ktoré sa potom bez námahy rozdrví na jemnú drevnú štiepku.

Štiepky sú vyhadzované vysoko a cez otočný výstupný komín s nastaviteľným deflektorom sa vypúšťajú priamo do prívesu alebo kontajnera. Na zadnú časť stroja možno pripojiť príves. Štiepkovač sa štandardne dodáva s nožmi PRO, ktoré majú dvakrát dlhšiu životnosť ako bežné nože. Model GTS1300PTO spĺňa najvyššie bezpečnostné normy. Stlačením bezpečnostnej lišty sa pohon bubna mechanicky preruší a spomalí. Nie je na to potrebné žiadne elektrické prepojenie s traktorom. Bezpečnostný mechanizmus funguje nezávisle od traktora a GTS1300PTO je certifikovaný inštitútom TÜV Rheinland.

Otočný komín

GTS1300PTO sa štandardne dodáva s otočným komínom. Drevné štiepky sú vyhadzované vysoko a možno ich ľahko zbierať do traktora alebo prívesu.

- Výška komínu od zeme: 130 cm

- Smer komína: bočný / zadný, otočný o 180°

- Deflektor: plynulo nastaviteľný do 85°

Ťažné zariadenie

Pripojte k štiepkovaču príves na zber veľkého množstva štiepky.

- Prívesy max. 2000 kg brzdené

- Prívesy max. 750 kg bez brzdy

- Tlak na guľôčkové ložiská max. 75 kg

Vstupný otvor

Vstupný otvor vedie čerstvé konáre do Ø 12 centimetrov (suché drevo do Ø 9 centimetrov) do štiepkovacieho systému. Vzhľadom na veľkosť vstupu je len zriedka potrebné vopred odstrániť tenké konáre. To zaručuje vysokú pracovnú rýchlosť. Gumové klapky vo vstupe zabraňujú tomu, aby bol štiepkovaný materiál odhodený späť k používateľovi.

- Vstupný otvor: 34 x 42 cm

- Výška vstupného otvoru nad zemou: 110 cm

Pohon na hriadeľ

Stroj je vybavený vývodovým hriadeľom na pripojenie k traktorom všetkých značiek s výkonom do 45 HP (33 kW) s výstupom na hriadeľ kategórie 1. Po niekoľkých úpravách možno štiepkovač pripojiť aj k traktorom kategórie 2.

Systém štiepkovania

Štiepkovací systém pozostáva z kovového bubna (rotora), na ktorom sú namontované dva nože PRO, ktoré sa otáčajú vysokou rýchlosťou pozdĺž protinoža. Konáre sa automaticky vtiahnu dovnútra a bez námahy sa spracujú na krásne veľké, jemné štiepky.

Nože PRO sú vyrobené zo špeciálnej kovovej zliatiny a majú 2x dlhšiu životnosť v porovnaní s bežnými nožmi. Nože majú dve rezné hrany a pri opotrebovaní jednej strany sa dajú otočiť. Keď sú opotrebované obe strany, môžete si čepele nechať naostriť alebo vymeniť. Vždy to však nechajte na odborníka.

Štiepací systém pracuje rýchlo, efektívne a má vysokú kapacitu. Pri podiele vlhkosti 60 - 70 % spracuje GTS1300 maximálne 880 kg zmiešaných odrezkov za hodinu. 

Parametre:

Min. výkon motora: 11 kW /15 HP

Max. výkon motora: 33 kW /45 HP

Maximálny výkon drvenia: 12 cm

Vstupný otvor: 34 x 42 cm

Výška vstupného otvoru nad zemou: 110 cm

Deflektor: Plynulo nastaviteľný do 85°

Výška komínu od zeme: 155 cm

Otočný komín: Áno

Bezpečnostné prvky: Áno

Nože: 2 PRO nože + 1 protinôž

Rozmery: 90 x 106 x 155 cm

Hmotnosť: 210 kg

Recenzie produktu Benzínový štiepkovač s pohonom na hriadeľ GTM Professional GTS1300PTO

Hore