Profesionálny pásový štiepkovač ELIET CROSS COUNTRY SUPER PROF 2000

Kategória: Štiepkovače
Kód produktu: MA 006 050 113
Je nám to ľúto, ale predaj skončil.

Ako už samotný názov napovedá, tento profesionálny štiepkovač ELIET zvládne kadý terén. Svojim pásovým podvozkom, pri ktorom pohon každého pásu ide nastavovať samostatne, je drvič ELIET CROSS COUNTRY obzvlášť vhodný do terénu, v ktorom iné drviče nemôžu byť použité (okraje železníc, lesy, vinice a podobne). Ale taktiež na záhrade nezanecháva stroj svojím šetrným tlakom na trávniku takmer žiadne stopy. Zvýšená mobilita drvičou ELIET CROSS COUNTRY prináša úsporu času, pretože s týmito drvičmi záhradného odpadu sa dostanete vždy a za každých podmienok až na miesto nasadenia. Nerozmýšľajte ako z neprístupného miesta dopraviť odpad k štiepkovaču, zoberte drvič ELIET CROSS COUNTRY a jednoducho dopravte stroj k odpadu. Drvič ELIET CROSS COUNTRY je s maximálnym priemerom drvenej drevnej hmoty 120mm, maximalnym výkonom drvenia 6,0m³ za hodinu (48000 úderov/minúta) a 24 otočnými nožmi RESIST bezkonkurenčným vo svojej kategórií. Vaše vynaložené financie nebudete ľutovať.

Motor - výkon B&S Vanguard V-Twin 18k, elektroštartér
Max. priemer drevnej hmoty                 120 mm
Max. výkon – kapacita štiepkovania 6,0m³/hod (48 000 úderov/minúta)
Počet nožov 24ks, otočné RESIST  
Posuv materiálu- rýchlosť posuvu 23m/min
Hmotnosť 518 kg
Hydraulické čerpadlo Sauer Sundstrand 3,2cc - 210 bar
Pracovná šírka štiepania materiálu 470mm
Pásy pojazd pásy 180 x 37 x 72 / ZR: Danfoss
Konštrukcia štiepkovača oceľ tl. 3,0 - 4,0mm, sito 25mm
Rozmery stroja 1830 x 900 x 1330mm

Hydraulický posuvný valec: Tento široký a robustný valec (50cm) má vynikajúcu vťažnú silu a výškovo samonastavitelnú vťažnú funkciu. Vy len vkladáte materiál a stroj ho vťahuje sám dovnútra rýchlosťou 24m/min. Sila, ktorou tento posuvný valec pracuje, nedáva ani tým najrozvetvenejším konárom žiadnu šancu. Aj veľké množstvo listnatého dreva po prerezávke sa bez problémov privedie k nožom. Smer otáčania posuvného valca môžete sami ručne prepínať (späť- vpred –stop). Ovládací panel je umiestnený na vstupnom otvore a je tak vždy v dosahu obsluhy pre prípad núdze.

Pohon pásov: Konštruktéri ELIET sa neustále zapodievajú s myšlienkou, ako Vám prácu uľahčiť. Štiepkovač s hmotnosťou 518kg sa totiž jednoducho všade nedostane. Z tohto dôvodu je ELIET CROSS COUNTRY v prevedení s pojazdom.Obidva pásy sú vybavené silným hydromotorom. Keď sa pre  tento pohon pásov  rozhodnete, zdoláte s týmto strojom bez problémov každý nerovný terén alebo svah. Pásy poskytujú štiepkovaču ELIET CROSS COUNTRY potrebnú pohyblivosť, takže môžete nespočetné prekážky v záhradách, parkoch a lesoch ľahko prekonávať. Pomocou páčky na vodiacom panely regulujete jednoduchým pohybom ruky rýchlosť vpred aj vzad. Čím viac budete pákou posúvať vpred alebo vzad tým rýchlejšie štiepkovač ELIET CROSS COUNTRY v danom smere pôjde.

Nízka hlučnosť a bezpečnosť: Vďaka pryžovému závesu nožového priestoru dochádza k absorbácií hluku pri procese štiepkovania. Týmto sa značne znižuje hlučnosť stroja. Parkovacia brzda zaručuje stabilitu stroja behom práce. Zariadenie ako napríklad bezpečnostný ovládací panel okolo vstupného otvoru, ochranný štít a ochranná mreža zaisťujú bezpečnú prácu obsluhy.

ABM systém: Tento dômyselne premyslený systém rovnomerne reguluje rýchlosť posuvu. Čidlo zaisťuje každú zmenu otáčok motoru. Pri zaťažení motoru dôjde k poklesu otáčok motora a pomocou elektroniky ABM ku krátkemu zastaveniu posuvného valca. Ak hrozí preťaženie, zastaví systém ABM posuv materiálu, dokiaľ sa motor zasa nerozbehne na plný výkon. Zatiaľ čo stroj vlastnou reguláciou všetok materiál spracováva na malé štiepky, Vy môžete v klude vo svojej práci pokračovať bez toho aby ste stroj ELIET CROSS COUNTRY museli strážiť. To znamená optimálny výkon pri nízkej spotrebe paliva iba 3,2litra.

Nože ELIET Resist: V spolupráci so špecializovaným výskumným strediskom bol vyvinutý typ noža, ktorý má podstatne dlhšiu životnosť. Tieto nože ELIET Resist môžu byť používane obojstranne a majú životnosť až 200 prevádzkových hodín. Vzhľadom k jednoduchému prístupu k nožom je nože možné brúsiť priamo na nožovej hriadeli.

Pásový dopravník: Ak chcete štiepku ihneď nakladať na príves môžete k štiepkovaču ELIET CROSS COUNTRY  pripevniť vhodný pásový dopravník, ktorý štiepku dopraví až do výšky 3metre. Pásový dopravník upevníte jednoducho na zadnú stranu stroja. Pomocou dvoch spojovacích dielov pripojíte hydraulický motor k hydraulickému okruhu štiepkovača ELIET CROSS COUNTRY.

Regulátor rýchlosti posuvu: Hydraulickým regulátorom rýchlosti posuvu môžete podľa druhu bio – odpadu nastaviť optimálnu rýchlosť posuvného valca.

Sito pre vlhký materiál a lístie: Ak chcete spracovávať výlučne vlhký materiál a listy odporúčame použiť špeciálne sito určené pre jeho efektívne spracovanie.

Recenzie produktu Profesionálny pásový štiepkovač ELIET CROSS COUNTRY SUPER PROF 2000

Hore