Štiepkovač ELIET SUPER PROF 2000 Štiepkovač ELIET SUPER PROF 2000 1 Štiepkovač ELIET SUPER PROF 2000 2 Štiepkovač ELIET SUPER PROF 2000 3
Zľava 3%

Štiepkovač ELIET SUPER PROF 2000

Kategória: Štiepkovače
Kód produktu: MA 006 040 113
Je nám to ľúto, ale predaj skončil.

So svojím mimoriadne kompaktným konštrukčným prevedením sa profesionálny štiepkovač ELIET SUPER PROF 2000 vyznačuje veľmi vysokou výkonnosťou a dosahuje skvelé výkony. Odpad z osemhodinovej prerezávky stromov sa rozseká na štiepky len za jednu hodinu. Aj to svedčí o výkonnosti, sile a efektivite štiepkovačov značky ELIET. Tento model je vysoko technický vyvinutý, iba 83 cm široký, ľahko, rýchlo a hlavne bez námahy sa sním dostanete  do všetkých záhrad a prejdete všetkými prejazdami. Nenamáhajte sa a nenoste kvantum odpadu k stroju. Zoberte štiepkovač a jednoducho s ním príďte k odpadu a pracujte. Štiepkovač Edokonale zodpovedá najdôležitejším pracovným princípom ELIET: jedna osoba na jeden stroj a veľmi rýchle spracovanie dreva pri obzvlášť nízkej spotrebe. Tento vynikajúci stroj poskytuje najlepší pomer cena k výkonu vo svojej triede. Maximálny možny priemer drvenej drevnej hmoty, maximálny výkon štiepkovania a 24 nožov RESIST robia tento drvič bezkonkurenčným. Drviče záhradného odpadu SUPER PROF 2000 sú vyrábané z najkvalitnejšej ocele. Vaše peniaze budú správne vynaložené a spokojnosť na seba nenechá dlho čakať. Pracujte profesionálne rýchlo, jednoducho a účinne. 

Hydraulický posuvný valec: Tento široký a robustný valec (50 cm) má vynikajúcu vťažnú silu a výškovo samonastavitelnú vťažnú funkciu. Vy len vkladáte materiál a stroj ho vťahuje sám dovnútra rýchlosťou 24m/min. Sila, ktorou tento posuvný valec pracuje, nedáva ani tým najrozvetvenejším konárom žiadnu šancu. Aj veľké množstvo listnatého dreva po prerezávke sa bez problémov privedie k nožom. Smer otáčania posuvného valca môžete sami ručne prepínať (späť- vpred –stop). Ovládací panel je umiestnený na vstupnom otvore a je tak vždy v dosahu obsluhy pre prípad núdze.

Pohon kolies (2R): Konštruktéri sa neustále zapodievajú s myšlienkou, ako Vám prácu uľahčiť. Štiepkovač s hmotnosťou 355 kg sa totiž jednoducho všade nedostane. Z tohto dôvodu je tento stroj v prevedení s pojazdom. Obidve hnacie kolesá sú vybavené silným hydromotorom. Keď sa pre tento pohon kolies rozhodnete, zdoláte s týmto strojom bez problémov každý nerovný terén alebo svah. Riadiace kolesá poskytujú štiepkovača potrebnú pohyblivosť, takže môžete nespočetné prekážky v záhradách, parkoch a lesoch ľahko prekonávať. Pomocou páčky na vodiacom panely regulujete jednoduchým pohybom ruky rýchlosť vpred aj vzad. Čím viac budete pákou posúvať vpred alebo vzad tým rýchlejšie štiepkovač v danom smere pôjde.

ABM systém: Tento dômyselne premyslený systém rovnomerne reguluje rýchlosť posuvu. Čidlo zaisťuje každú zmenu otáčok motoru. Pri zaťažení motoru dôjde k poklesu otáčok motora a pomocou elektroniky ABM ku krátkemu zastaveniu posuvného valca. Ak hrozí preťaženie, zastaví systém ABM posuv materiálu, dokiaľ sa motor zasa nerozbehne na plný výkon. Zatiaľ čo stroj vlastnou reguláciou všetok materiál spracováva na malé štiepky, Vy môžete v klude vo svojej práci pokračovať bez toho aby ste stroj museli strážiť. To znamená optimálny výkon pri nízkej spotrebe paliva iba 3,2 litra.

Nízka hlučnosť a bezpečnosť: Vďaka pryžovému závesu nožového priestoru dochádza k absorbácií hluku pri procese štiepkovania. Týmto sa značne znižuje hlučnosť stroja. Parkovacia brzda zaručuje stabilitu stroja behom práce. Zariadenie ako napríklad bezpečnostný ovládací panel  okolo vstupného otvoru, ochranný štít a ochranná mreža zaisťujú bezpečnú prácu obsluhy.

Nože ELIET Resist: V spolupráci so špecializovaným výskumným strediskom bol vyvinutý typ noža, ktorý má podstatne dlhšiu životnosť. Tieto nože môžu byť používane obojstranne a majú životnosť až 200 prevádzkových hodín. Vzhľadom k jednoduchému prístupu k nožom je nože možné brúsiť priamo na nožovej hriadeli.

Pásový dopravník: Ak chcete štiepku ihneď nakladať na príves môžete k štiepkovaču pripevniť vhodný pásový dopravník, ktorý štiepku dopraví až do výšky 3metre. Pásový dopravník upevníte jednoducho na zadnú stranu stroja. Pomocou dvoch spojovacích dielov pripojíte hydraulický motor k hydraulickému okruhu štiepkovača.

Príves: Pre transport môžete použiť prívesný vozík zvlášť koncipovaný pre štiepkovač. Príves je vybavený širokou nakladacou rampou, takže môžete štiepkovač bez problémov dopraviť hore. pomocou prispôsobeného upevňovacieho systému môžete stroj (poprípade aj pásový dopravník) na prívese bezpečne ukotviť.

Pneumatiky so šípovým profilom: Pneumatiky s bežným profilom môžete nahradiť traktorovými pneumatikami so šípovým vzorom.

Regulátor rýchlosti posuvu: Hydraulickým regulátorom rýchlosti posuvu môžete podľa druhu bio – odpadu nastaviť optimálnu rýchlosť posuvného valca.

Sito pre vlhký materiál a lístie: Ak chcete spracovávať výlučne vlhký materiál a listy odporúčame použiť špeciálne sito určené pre jeho efektívne spracovanie.

Motor - výkon B&S Vanguard V-Twin 18 HP, elektroštartér
Max. priemer drevnej hmoty                 120 mm
Max. výkon - kapacita štiepkovania 6,0m³/hod (48 000 úderov/minúta)
Počet nožov 24 ks, otočné, ELIET RESIST  
Posuv materiálu- rýchlosť posuvu 23 m/min
Výška podávania 1000 mm
Hydraulické čerpadlo Sauer Sundstrand 3,2cc - 210 bar
Pracovná šírka štiepania materiálu 470 mm
Hnacie kolesá/pojazd 4.00-4 / 6.00-9 / ZR: Danfoss
Konštrukcia štiepkovača oceľ hr. 4,0mm, sito 25mm
Rozmery stroja 1830 x 835 x 1380 mm
Prevodovka V-riem Gates Quad Power II XPB 2360
Tachometer Áno
Otvor 660 x 510 mm
Hmotnosť 355 kg

Recenzie produktu Štiepkovač ELIET SUPER PROF 2000

Hore