Štiepkovač ELIET ULTRA PROF

Kategória: Štiepkovače
Je nám to ľúto, ale predaj skončil.

Profesionálny štiepkovač ELIET ULTRA PROF má zaujímavý tvar neoddeliteľne spojený s pracovným výkonom. Silný výkon štiepkovača ELIET ULTRA PROF je poznať už na prvý pohľad podľa svojho zaujímavého tvaru a robustnej konštrukcie. Štiepkovač ELIET ULTRA PROF je s maximálny priemerom drvenej drevnej hmoty 140mm, maximálnym výkonom štiepkovania 8,0m³ za hodinu (48000 úderov/minuta) a 24 otočným nožmi RESIST momentálne najsilnejší stroj z ponuky štiepkovačov ELIET. Štiepkovač ELIET ULTRA PROF rozdrví všetok odpad ktorý si dokážete predstaviť. Rozvetvené konáre, ihličie, zeleň a iný podobný bio-odpad. Štiepkovače ELIET ULTRA PROF sú vyrábané z tej najkvalitnejšej ocele a majú hmotnosť 420kg. Štiepkovač ELIET ULTRA PROF je štiepkovač, ktorý nepozná hranice.

Výkonný motor: Motor Honda, 24k, Kubota, Diesel 2/LC, 15k dokazuje vyvážený pomer medzi výkonom motoru a úžitkovou hodnotou štiepkovača. Motor vyniká nízkou spotrebou paliva, nízkou hlučnosťou a veľkým krútiacim momentom.

Katalyzátor: Štiepkovač ELIET ULTRA PROF je vybavený katalyzátorom výfukových plynov. Hodnoty: CO 87%, HC 90%, NOx 85%

Hydraulický posuvný valec: Široký a robustný valec má vynikajúcu vťahovaciu a výškovo nastaviteľnú funkciu. Len vkladáte materiál a stroj si ho vťahuje sám dovnútra. Taktiež aj veľké množstvo listnatého dreva po prerezávke stromov sa bez akýchkoľvek problémov privedie k nožom. Smer otáčania posuvného valca môžete sami pohodlne ručne prepínať. Ovládací panel valca je umiestnený na vstupnom otvore a je tak vždy poruke obsluhe pre prípad núdze.

ABM systém: Tento dômyselne premyslený systém rovnomerne reguluje rýchlosť posuvu. Čidlo zaisťuje každú zmenu otáčok motoru. Pri zaťažení motoru dôjde k poklesu otáčok motora a pomocou elektroniky ABM ku krátkemu zastaveniu posuvného valca. Ak hrozí preťaženie, zastaví systém ABM posuv materiálu, dokiaľ sa motor zasa nerozbehne na plný výkon. Zatiaľ čo stroj vlastnou reguláciou všetok materiál spracováva na malé štiepky, Vy môžete v pokoji vo svojej práci pokračovať bez toho aby ste stroj ELIET ULTRA PROF museli strážiť.

Regulátor rýchlosti posunu: Hydraulickým regulátorom rýchlosti môžete podľa druhu bio – odpadu nastaviť optimálnu rýchlosť hydraulického posuvného valca.

Široký vstupný otvor: Štiepkovač ELIET ULTRA PROF vyniká širokým vstupným otvorom 570mm x 700mm

Pohon kolies (2R): Štiepkovač ELIET ULTRA PROF  je vybavený dvoma silnými kolesovými hydromotormi. Riadiace kolesá poskytujú potrebnú pohyblivosť k prekonávaniu prekážok. Pomocou páčky na vodiacom panely regulujete jednoduchým  pohybom ruky rýchlosť vpred a vzad. Čím viac budete páku posúvať vpred alebo vzad tým rýchlejšie ELIET ULTRA PROF v danom smere pôjde.

Nože ELIET Resist: V spolupráci so špecializovaným výskumným strediskom bol vyvinutý typ noža, ktorý má podstatne dlhšiu životnosť. Tieto nože  ELIET Resist môžu byť používane obojstranne a majú životnosť až 200 prevádzkových hodín. Vzhľadom k jednoduchému prístupu k nožom je nože možné brúsiť priamo na nožovej hriadeli.

Výmena sita: Pre spracovávanie rôznych veľkostí štiepok, pre vlhký materiál a lístie sú k dispozícii k štiepkovaču ELIET ULTRA PROF rôzne výmenné sitá s kruhovými, štvorcovými alebo obdĺžnikovými otvormi.

Nízka hladina hluku: Hlučnosť štiepkovača ELIET ULTRA PROF sa podarilo dostať na hodnotu 90dB(A)

Pásový dopravník: Štiepkovač ELIET ULTRA PROF je vybavený krytým pásovým dopravníkom, ktorý bezpečne odvádza štiepky bez akejkoľvek zotrvačnosti z výšky 110cm priamo do pristavenej nádoby. Šírka pásového dopravníku je 50cm.

Eco-Eye systém: Tento elektronický systém zaznamenáva výkon motoru a detektor infračerveného žiarenia v zóne 80cm zaznamenáva obsluhu stroja pre prípad automatického nastavenia voľnobehu alebo maximálnych otáčok motora v dobe 3 sekundy čím systém znižuje obsah CO v spalinách a tým prospieva životnému prostrediu. ELIET ULTRA PROF je vybavený LCD displejom ukazujúcim aktuálny stav, poprípade chybové hlásenie.

Bezpečnosť: Parkovacia brzda zaručuje stabilitu stroja behom práce. Zariadenie ako napríklad bezpečnostný ovládací panel okolo vstupného otvoru, ochranný štít a ochranný kryt pásového dopravníku zaisťuje bezpečnú obsluhu stroja.

Kontrolný panel: Štandardnou výbavou štiepkovača ELIET ULTRA PROF je digitálne počítadlo motohodín upozorňujúce na intervaly údržby, otáčkomer a kontrolka stavu mazania motora a činnosti ABM systému.

Motor- výkon Honda, 24k, Kubota, Diesel 2/LC, 15k
Max. priemer drevnej hmoty                 140 mm
Max. výkon – kapacita štiepkovania 8,0m³/hod (48 000 úderov/minúta)
Počet nožov 24ks, otočné RESIST  
Priemer posuvného valca 140mm
Výška podávania materiálu -vstup 1000 mm
Rozmery podávacieho otvoru - vstup 570mm x 700mm
Pracovná šírka štiepania materiálu 470mm
Palivová nádrž 20 litrov
Hnacie kolesá zadné / predné / pojazd 600-9 / 6ply, 13 x 5,00 / 6ply ZR**
Rozmery stroja 2800 x 890 x 1410mm
Hmotnosť  420 kg

Recenzie produktu Štiepkovač ELIET ULTRA PROF

Hore